عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پژوهش‌ها هدفمند مي‌شود

پژوهش‌ها هدفمند مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  06:55 ب.ظ

مهدي‌نژاد خبر داد:
پژوهش‌ها هدفمند مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم گفت: از سال آينده تمام پژوهش‌ها به صورت هدفمند و براساس نياز انجام مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از ساري، محمد مهدي‌نژاد عصر شنبه در حاشيه مراسم افتتاح پارك علم و فناوري مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال 2010 حدود 18 هزار و 500 مقاله دانشمندان ايراني در سند پژوهشي مجلات علمي آي اس آي چاپ شده است.
وي با اشاره به اينكه از لحاظ رتبه‌اي، ايران در اين بخش در بين كشورهاي منطقه رتبه دوم را دارد، افزود: 15 هزار مورد از توليدات داخلي علمي نيز در مجلات داخلي چاپ شدند.
مهدي‌نژاد با اشاره به اينكه بيشترين مقالات در زمينه شيمي است، تصريح كرد: اين مقالات عموماَ كاربردي نمي‌شود و الزاماتي وجود ندارد كه اين مقالات كاربردي شود.
وي ادامه داد: به دليل اينكه پژوهش‌ها به شكل پراكنده و براساس علاقه‌مندي محققان است لذا ناظر بر كاربردي شدن نيست.
مهدي‌نژاد با اشاره به اينكه از سال آينده تمام پژوهش‌هاي دانشگاهي هدفمند و براي كاربردي شدن بررسي مي‌شود، گفت: در كنار حل مسائل و مشكلات علمي كشور اين مقالات علمي هم چاپ مي‌شود.
وي در مورد روند تغيير ثبت اختراعات نيز گفت: در ارزيابي اختراعات اعلامي، اگر كسي درخواست ثبت بدهد ابتدا به دانشگاه و پارك‌ها ارجاع داده مي‌شود.
مهدي‌نژاد ادامه داد: از اين پس تمركز ثبت اخترعات در استان تهران نخواهد بود تا روند كار طولاني نشود.
مهدي‌نژاد با بيان اينكه از سال آينده تمام پژوهش‌ها به صورت هدفمند و براساس نياز انجام مي‌شود، گفت: بر اين اساس بسياري از تحقيقات متناسب با نيازمندي‌ها توليد مي‌شود.
وي در مورد راه‌اندازي مركز تحقيقات فضايي در مازندران گفت: بخشي از مسئله راه‌اندازي اين پارك كه مربوط به وزارت علوم بود انجام شد و مشكلي در اين زمينه وجود ندارد.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها