عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

"کاظم"ی که "رستگار" شد+تصاویر

یک شنبه 1 اسفند 1389  07:31 ب.ظ

کاظم رستگار از جمله فرماندهانی بود که برای یکدستی در اداره عملیات ها، داوطلبانه از تمام مسئولیت های خود کناره گرفت و به صورت یک پاسدار بسیجی در عملیات بدر شرکت کرد و به رستگاری ابدی رسید.

به گزارش مشرق، کاظم  به سال 1339 در شهر ری متولد شد. وی پس از پیروزی اتقلاب در نهاهای مختلف، به انقلاب اسلامی خدمت کرد. با شروع غائله تجزیه طلبان ضد انقلاب در کردستان به همراه نیرو های (شهید چمران) عازم این منطقه شد و آموزشهای چریکی را نیز در آنجا آموخت.

رستگار پس از بازگشت از کردستان به عضویت سپاه در آمد و شش ماه به عنوان مسئول واحد فرهنگی (پادگان توحید) خدمت کرد. او مدتی نیز در فیروزکوه به تدریس احکام دینی و مسائل نظامی به جوانان و نوجوانان پرداخت.

با آغاز جنگ راهی جبهه شد و در عملیات«بیت المقدس»با مسئولیت فرمانده گردان از لشکر حضرت رسول(صلوات الله علیه)شرکت کرد. کاظم پس از آزادسازی خرمشهر در کنار حاج احمد متوسلیان به لبنان شتافت و مدتی پس از اسارت حاج احمد متوسلیان به ایران بازگشت و چند ماه بعد در مهرماه 61 ازدواج کرده، چند روز پس از ازدواج راهی منطقه عملیاتی گردید.

پس از استعفای حاج علی رضا موحد دانش از فرماندهی تیپ 10 سیدالشهدا(صلوات الله علیه)، کاظم رستگار فرماندهی این تیپ را برعهده گرفت.به دنبال عملیات خیبر و مباحثی که بر سر نحوه اداره عملیات ها در میان یگان های سپاه تهران و ستاد کل سپاه ایجاد شد، کاظم رستگار  از جمله فرماندهانی بود که برای ایجاد سهولت در فرماندهی جنگ و یکدستی در اداره عملیات ها، داوطلبانه از تمام مسئولیت های خود کناره گرفت و به فاصله مدت کوتاهی، به صورت یک پاسدار بسیجی در عملیات بدر شرکت کرده و در خط مقدم نبرد (شرق رودخانه دجله) شربت شهادت را نوشید.

پیکر پاک شهید کاظم نجفی رستگار، پس از 13 سال در منطقه هورالهویزه تفحص شد و به تهران منتقل گردید. مزار این سردار مخلص، در قطعه 24 بهشت زهرای تهران (قطعه: 24 ردیف: 74 شماره: 23 ـ پایین مزار شهید بروجردی) به خاک سپرده شده است.

روحمان با یادش شاد

سلامی به گرمی آفتاب

بنده مدير تالار  عکس های خبری شدم و قصد دارم از کاربران نمونه انتخاب کنم و بهترين را به سايت معرفی کنم بدهی است اگر شما تلاش چشم گيری داشته باشيد بدون شک برنده خواهيد شد .

و مباحثی را در تالار مطرح می کنيم در قالب عکس،  که عکسی را به عنوان عکس نمونه يا پست ويژه قرار می دهيم و کاربران نظر يا نقدی می کنند .

پس گذاشتن عکس به سختی گذاشتن مطلب و مطالعه ان نيست پس  درنگ نکنيد 

پس  با گذاشتن مطلب در انجمن  هم شانس برنده شدن را از دست ندهيد و هم کاربر نمونه شويد...

و......

مشکل اینجاست که   

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

ما جراتش را نداریم.

زندگی پر از اتنخاب است

amirbest

amirbest
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 2319
دسترسی سریع به انجمن ها