عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توسط وزير تعاون صورت گرفت؛ تسليم دعوت احمدي‌نژاد به رييس جمهور قرقيزستان

توسط وزير تعاون صورت گرفت؛ تسليم دعوت احمدي‌نژاد به رييس جمهور قرقيزستان
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:31 ب.ظ

وزير تعاون جمهوري اسلامي ايران با رزا آتونبايوا، رييس‌جمهور قرقيزستان ملاقات و دعوت نامه رياست جمهوري اسلامي ايران به منظور شركت وي در جشن جهاني نوروز را تسليم كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين ملاقات، وزير تعاون كشورمان با اشاره به رشته‌ها و ريشه‌هاي تعلق ديني و تاريخي مشترك دو ملت، مسئولان ايران و قرقيزستان، نوروز را بخشي از هويت مشترك دو ملت دانست و تكريم شايسته آن را عامل مهمي در جهت ايجاد همدلي و همبستگي ميان كشورها و ملت‌هاي منطقه دانست.

عباسي همچنين با برشمردن مهم‌ترين تحولات در روابط دوجانبه در سال جاري، بر اهميت نقش قرقيزستان در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران تاكيد و اهتمام مسئولان جمهوري اسلامي ايران در توسعه مناسبات را ابلاغ كرد.

آتونبايوا، رييس جمهور قرقيزستان نيز با قدرداني از پيام دعوت رياست جمهوري اسلامي ايران، نوروز را يك جشن ملي دانست كه در قلب هر شهروند قرقيزي جاي گرفته است.

وي، سفر وزير تعاون كشورمان را نشانه ديگري از علاقمندي و مناسبات حسنه دو كشور و تائيدي بر پيوند و همبستگي دو ملت ارزيابي و بر تداوم هر چه بيشتر رايزني‌ها در سطوح مختلف تاكيد كرد.

آتونبايوا در ادامه با تشريح وضعيت اقتصادي و اجتماعي قرقيزستان خواستار تداوم مساعدت‌هاي جمهوري اسلامي ايران به اين كشور شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها