عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ديدار معاون نخست وزير عراق با وزير امور خارجه كشورمان

ديدار معاون نخست وزير عراق با وزير امور خارجه كشورمان
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:32 ب.ظ

حسين شهرستاني معاون نخست وزير عراق در امور ا قتصادي روز يكشنبه با علي اكبر، صالحي وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي اكبر صالحي، وزير امور خارجه كشورمان در اين ديدار ضمن خوشامدگويي به معاون نخست وزير عراق و ابراز خرسندي از روابط خوب دو كشور اظهار كرد: عزم و اراده مسئولان دو كشور بر توسعه روابط و همكاري‌ها است و اين وظيفه ما و شماست كه زمينه‌هاي مناسب را فراهم كنيم چرا كه خواست دو ملت هم همين است و مورد نظر نسل‌هاي آينده نيز خواهد بود كه موجبات نزديكي و توسعه روابط را فراهم كنيم.

صالحي افزود: جمهوري اسلامي ايران دانش فني بالايي در زمينه‌هاي مختلف دارد و ما بدون نياز به كشورهاي خارجي مي‌توانيم با يكديگر كار كنيم و اين نوع همكاري‌ها را توسعه دهيم.

وزير امور خارجه كشورمان در ادامه اظهار كرد: با توجه به اقداماتي كه در عراق صورت گرفته به آينده عراق بسيار اميدواريم و ضمن آرزوي موفقيت براي دولت مردان و مسئولين عراق آمادگي هرگونه همكاري براي توسعه روابط با كشور دوست و برادر عراق را داريم.

شهرستاني، معاون نخست وزير عراق نيز ضمن ابراز خرسندي از ديدار با مقامات ايراني اظهار كرد: تمركز ما علاوه بر بررسي تحولات منطقه‌اي بيشتر روي توسعه و ارتقاي روابط اقتصادي فيمابين دو كشور است.

وي اضافه كرد كه همه تحولاتي كه در منطقه رخ مي‌دهد ضرورت توسعه مناسبات را بيش از گذشته مي‌كند گرچه روابط ما رو به توسعه و در حال افزايش است، اما ضرورت دارد به عنوان مسئولين دو كشور زمينه‌هاي موثرتر را براي آن فراهم كنيم.

معاون نخست وزير عراق ضمن اشاره به توسعه همكاري‌ها در بخش انرژي (نفت، گاز، برق و ...) افزود: جمهوري اسلامي ايران با توجه به توان، تجربه و امكانات و توانمندي‌هاي خود مي‌تواند در اين زمينه به عراق كمك كند و ما ضمن استقبال از حضور بيشتر شركت‌هاي ايراني در عراق هيچ مانع و محدوديتي در اين زمينه نمي‌بينيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها