عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هرزنامه نويس فيس‌بوك 360 ميليون دلار جريمه شد

هرزنامه نويس فيس‌بوك 360 ميليون دلار جريمه شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:34 ب.ظ

هرزنامه نويس فيس‌بوك 360 ميليون دلار جريمه شد

  
فردي كه با سوءاستفاده از فيس‌بوك، ميلياردها هرزنامه را براي اعضاي اين سايت ارسال كرده بود، به پرداخت 360 ميليون دلار جريمه محكوم شد.
به گزارش از فارس، اين فرد با نفوذ به حساب هاي كاربري اعضاي فيس بوك آنها را در كنترل خود گرفته و سپس از اين حساب ها براي ارسال انواع ايميل هاي ناخواسته و هرزنامه استفاده مي كرد.
فيليپ پرومبسكي كه فعلاً در حال بازجويي است خود به تخلفاتش اعتراف كرده است. اظهارات وي نظرات كارشناسي در مورد پايين بودن امنيت سايت فيس‌بوك و بي توجهي مديران آن به اين مساله مهم را تاييد مي كند.
به گفته گراهام كلولي كارشناس امنيتي شركت سوفوس، پايين بودن امنيت فيس بوك و ارسال مداوم هرزنامه از طريق آن يكي از مشكلات جدي است كه در صورت بي توجهي به آن مشكلات فعلي كاربران اين سايت هم تشديد خواهد شد.
گفتني است مجرم اين پرونده بيش از 160 هزار حساب كاربري را در سايت فيس بوك هك كرده و از آنها براي ارسال هرزنامه هاي تبليغاتي استفاده كرده است.
اكثر اين كالاها وجود خارجي نداشته اند و با كليك كردن بر روي لينك خريد آنها كاربر به سمت سايت هاي پيشينگ هدايت مي شده است كه اطلاعات حساس كاربران را سرقت مي كردند.

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها