عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استاندار قم: شاهد آغاز فصل نويني در هنر استان خواهيم بود

استاندار قم: شاهد آغاز فصل نويني در هنر استان خواهيم بود
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:36 ب.ظ

استاندار قم در مراسم رونمايي از کتب آثار هنرمندان هنرهاي نگارگري، عکاسي، نقاش وتصويرگري بر ضرورت خلق آثار ماندگار هنرهاي دستي نيز تاکيد کرد وقول حمايت مالي از اين آثار را داد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمين موسي پور دراين مراسم که پيش از ظهر امروز در نگارستان اشراق برگزارشد؛ با بيان اين مطلب افزود: ازکساني که براي خلق اين اثر ماندگار همت کرده‌اند و زمينه را براي خلق آثار ديگر فراهم کرده‌اند تشکر و حمايت مي‌کنيم.

 

استاندار قم با تاکيد بر اين که خالق اصلي هنر خداوند متعال است، اظهار كرد: زيباترين، ظريفترين و موثرترين زبان انتقال مفاهيم وارزش‌ها "هنر" است.

 

وي با بيان اين که براترين ابزار براي انتقال فرهنگ ومفهوم هنر است، خاطر نشان کرد: خداوند به عنوان نگارگر اصلي وهنرمند عالم اين اثر را در هنر نهاده و اين پيام‌رساني نشانگر هنرمندي خداوند است.

 

حجت الاسلام والمسلمين موسي‌پور با اشاره به غفلت در امر هنر گفت: هنوز آن طور که بايسته وشايسته است به امر هنر پرداخته نمي‌شود و اين در حالي ست که ظرفيت زيادي در قم وجود دارد.

 

وي با بيان اين که شهر قم شهر هنر و اجتهاد وخلاقيت است، افزود: تصاويري که در ميادين قم به چشم مي‌خورد نشان بي‌توجهي و عدم آگاهي است .

 

استاندار قم با اشاره به اين که مديريت واحد شهري نداريم، گفت: ساز و کار را به دست شوراي شهر سپرده‌ايد و در اين ساز و کار تنها يک نظارت کلان مي‌توان داشت و تضميني براي راهکارهاي اجرايي وجود ندارد و فقط بايد در گزينش افراد شايسته با دغدغه‌هاي هنري اهتمام شود.

 

وي با تاکيد بر لزوم استفاده از ظرفيت هنرمندان قم تصريح کرد: بارقه‌هاي اميدي دراين زمينه وجود دارد.

 

وي ابراز اميدواري کرد: با حرکت خوبي که انجام شده شاهد آغاز فصل نويني در هنر استان خواهيم بود.

 

موسي‌پور در ادامه از افزوده شدن نگارخانه ديگري در تالار شهر خبر داد و افزود: فضاي خوبي پيش‌بيني شده و کار ساخت و ساز با سرعت در حال انجام است.

 

استاندار قم در پايان خطاب به اعضاي حوزه هنري قم، گفت: اگر فضايي با مقدار اعتبار امکان تبديل به نگارستان داشت را شناسايي ومعرفي کنيد تا مساعدت‌هاي لازم صورت گيرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها