عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

معاون استاندار: بازشناسي شخصيت‌هاي تاريخ اسلام باعث افزايش بصيرت جوانان مي‌شود

معاون استاندار: بازشناسي شخصيت‌هاي تاريخ اسلام باعث افزايش بصيرت جوانان مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:37 ب.ظ

معاون سياسي و امنيتي استاندار يزد گفت: بازشناسي و واكاوي شخصيتهاي تاريخ اسلام باعث افزايش بصيرت نوجوانان و جوانان خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه يزد، غلامحسين دشتي صبح امروز در مراسم افتتاح نمايشگاه عكس سريال مختارنامه در يزد خاطرنشان كرد: شخصيتهاي تاريخ اسلام به دليل اينكه در شرايط سياسي و اجتماعي خاصي قرار داشته و در شرايط سخت و دشوار تصميماتي مهم اتخاذ مي‌كردند شخصيتهاي پيچيده هستند.

 

وي ادامه داد: از واكاوي و بازشناسي اين شخصيتهاي پيچيده كه تعداد آنها بي‌شمار مي‌باشد مدلهايي خارج خواهد شد كه مي‌تواند چراغ راه جوانان و نوجوانان اين مرز و بوم بوده و باعث افزايش بصيرت آنها شود.

 

دشتي با بيان اين كه برگزاري اين چنين نمايشگاههايي از آن جهت كه مرتبط با عاشوراي حسيني و همچنين جريان تاريخي مي‌باشد ارزشمند و مورد توجه است، اظهار كرد: عمق و جاذبه كار و تاثيرگذاري چنين اقداماتي زماني دوچندان مي‌شود كه بدانيم در شرايط فعلي جهاني، نيازمند كارهاي فرهنگي مي‌باشيم.

 

وي در ادامه با اشاره به اين كه فرهنگ اصيل و عميق كشورهايي مانند ايران است كه باعث ماندگاري و سربلندي كشورها مي‌شود، گفت: كشورهايي مانند چين و تمدنهايي از اين قبيل شايد در توليدات صنعتي صاحب نام باشند ولي بايد توجه داشت چرا استكبار جهاني هيچ واهمه‌اي از اين اقدامات ندارد، ولي در مقابل يك پروژه علمي ايران موضع گيري مي‌كنند، به اين دليل كه فرهنگ و نام و اعتبار و ابهت ‌آن تمدنها پس از مدتي دچار فروپاشي شده و ديگر نامي از آنها باقي نخواهد ماند، ولي در مقابل فرهنگ عميق اسلامي ايران است كه سربلند خواهد ماند.

 

وي ادامه داد: در كشور ما نيز تاريخ و ادبيات كه باعث ايجاد هنر مي‌شود در بعضي مواقع مورد غفلت قرار گرفته است كه مي‌توان رد پاي استكبار را در اين امر مشاهده كرد ولي بايد بدانيم در چنين حوزه‌هايي كه پيوستگي با حوادث جهاني دارد تمام تلاش و پشتكار خود را به كار گيريم.

 

معاون سياسي و امنيتي استاندار يزد در پايان خاطرنشان كرد: بايد در كنار برگزاري نمايشگاه‌هاي عكس جلسات نقد و بررسي با حضور اساتيد برگزار گردد تا دستاوردهاي آن نمايان تر شود.

 

همچنين محمود عاليشوندي مديرکل فرهنگ وارشاد اسلامي استان يزد در اين مراسم طي سخناني با اشاره به اينکه دومين استاني هستيم که نمايشگاه عکس مجموعه تلويزيوني مختارنامه را در کشور برپا مي نماييم، اظهار كرد: برپايي نمايشگاه‌هاي هنر قدسي از اولويت‌ها و برنامه‌هاي اصلي اين اداره کل به شمار مي رود.

 

وي تاکيد کرد: اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان يزد طي يکسال گذشته قدم‌هاي موثري را در ارتباط با هنرهاي قدسي برداشته است.

 

وي گفت:دارالعباده يزد ظرفيت ها و پتانسيل هاي زيادي دارد که در برپايي و خلق هنرهاي قدسي پيشگام باشد.

 

عاليشوندي با اشاره به اين که استان يزد در زمينه هنرهاي تجسمي يکي از استانهاي برتر در کشور محسوب مي‌شود اظهار اميدواري كرد اين استان بيش از گذشته شاهد برپايي هنرهاي قدسي باشد.

 

گفتني است؛ نمايشگاه بزرگ عکس مجموعه تلويزيوني مختارنامه به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان يزد وکانون مساجد برپا شده است. در اين نمايشگاه 185 قطعه عكس تا 10اسفند ماه در مجتمع امام علي (ع) ميزبان علاقه مندان است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها