عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرماندار کرمان: هدف دشمنان نابودي فرهنگ غني اسلام است

فرماندار کرمان: هدف دشمنان نابودي فرهنگ غني اسلام است
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:40 ب.ظ

فرماندار کرمان گفت: هدف نهايي دشمنان در تهاجم فرهنگي نابودي فرهنگ غني اسلام است.

به گزارش ايسنا، بهنام سعيدي در نخستين گردهمايي شوراي فرهنگ عمومي شهرستان کرمان گفت: امروز توجه به فرهنگ به يک اصل غيرقابل اجتناب تبديل شده است که در تأکيدات مقام معظم رهبري و سفرهاي استاني دولت به خوبي مشاهده مي‌شود.

وي افزود: آيه‌هاي قرآن، احاديث و روايات ائمه اطهار، نهج البلاغه، نامه‌هاي اميرالمومنين به مالک اشتر همه حاوي پيام‌هاي فرهنگي هستند بنابراين توجه به فرهنگ بايد در جامعه اسلامي ما جايگاه ويژه‌اي داشته باشد.

سعيدي تصريح کرد: در کنار انبوه روايات، احاديث، سخنان فرهنگي که در جامعه اسلامي وجود دارد با تهاجم فرهنگي روبرو هستيم که اين، حجاب ارزش‌هاي اسلامي ما را مورد تهاجم قرار داده‌اند و قصد آنها نابودي فرهنگ غني اسلام است.

نايب رييس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان کرمان با بيان اين که بايد آسيب‌هاي فرهنگي را شناسايي کرد، گفت: بايد در کنار شناسايي آسيب‌ها، برنامه‌ريزي فرهنگي دقيقي داشت تا بتوانيم در مقابل اين هجمه‌ها مقاومت کنيم و نه تنها مقابله بلکه بايد فرهنگ ناب اسلام را صادر کنيم.

وي افزود: صدور اسلام ابتدا براي بعضي‌ها سنگين بود و عده‌اي اين حرف را انکار مي‌کردند چراکه شعور آنها در حد عمق اين حرف بزرگ نبود اما امروز مي‌بينيم هر حرکت فرهنگي و آزاديخواهانه‌اي که در جهان انجام مي‌گيرد منشأ و ريشه آن تأثيرات انقلاب و پيام حضرت امام خميني و ارزش‌هاي اسلامي ايران است.

فرماندار شهرستان کرمان تصريح کرد: در آسيب شناسي فرهنگي بايد ريشه عواملي که فرهنگ را مورد تهاجم قرار مي دهد بشناسيم.

وي گفت: مقام معظم رهبري هر سال نامي را براي آن سال انتخاب مي‌کنند که اين نامگذاري‌ها نوعي ايجاد فرهنگ در جامعه است.

سعيدي خاطرنشان کرد: اعضاي شوراي فرهنگ عمومي بايد فرهنگ سازي کنند و اگر خودمان پيشتاز باشيم مي‌توانيم به سايرين هم منتقل کنيم.

نايب رييس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان کرمان به سند توسعه فرهنگ عمومي اشاره و تصريح کرد: اگر مي خواهيم سندي در اين راستا برنامه‌ريزي و تدوين کنيم بايد هدف و استراتژي در اين زمينه را تعيين کنيم.

وي افزود: در سند توسعه فرهنگ عمومي بايد شرايط اجتماع را مد نظر بگيريم و براساس مقتضيات استان، شهرستان و بخش برنامه ريزي کنيم و همچنين بايد بر اساس امکانات موجود اين سند تنظيم شود و موانع و محدوديت‌ها هم در آن نوشته شود.

سعيدي تأکيد کرد: در سند توسعه فرهنگ، عامل اصلي، نقش مردم بايد باشد و توجه به مردم اولين اولويت است و منبع و منشأ آن بايد اسلام ناب و محور آن هم رهبري باشد و همچنين به دو بعد مادي و معنوي توجه داشته باشد.

وي گفت: فتنه گراني که دنبال جدايي دين از سياست بودند بيشترين ضربه را به فرهنگ زدند، آنها مي گفتند اقتصاد، سياست و ... کار خود و فرهنگ و دين هم کار خود را انجام دهند.

فرماندار کرمان در پايان خاطرنشان کرد: خواص بي بصيرت به خود آيند در غير اين صورت قطعاً سرنوشتي جز رانده شدن از جانب ملت نخواهند داشت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها