عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بروجردي: موج بيداري اسلامي فصل نويني در تحولات و معادلات منطقه خواهد گشود

بروجردي: موج بيداري اسلامي فصل نويني در تحولات و معادلات منطقه خواهد گشود
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:40 ب.ظ

"اونگ كينگ يونگ" سفير جديد سنگاپور امروز - يكشنبه - با حضور در مجلس شوراي اسلامي با علاءالدين بروجردي رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ديدار و پيرامون راه‌هاي گسترش روابط دوجانبه، مناسبات پارلماني و تحولات منطقه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بروجردي در اين ديدار ابتدا با تاكيد بر نقش رايزني‌ها و مبادله هيات‌هاي پارلماني ميان دو كشور در تقويت همكاري‌هاي دوستانه فيمابين گفت: بايد از ظرفيت‌هاي گسترده پارلمان‌هاي دو كشور براي تحكيم هرچه بيشتر مناسبات فيمابين در همه عرصه‌ها بهره برد.

وي در همين زمينه بر نقش مهم رايزني‌هاي مجالس دو كشور در مجامع و نهادهاي پارلماني بين‌المللي و منطقه‌اي تاكيد كرد و افزود: رايزني مجالس دو كشور در مجامع پارلماني نظير مجمع مجالس آسيايي، مجالس كشورهاي اسلامي و مجمع اتحاديه بين‌المجالس نقش مهمي در تحكيم و تقويت همكاري‌هاي سياسي، پارلماني فيمابين دارد.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در بخش ديگري از سخنان خود به تحولات اخير منطقه اشاره كرد و با بيان اين‌كه سياست جمهوري اسلامي ايران حفظ ثبات و آرامش و تحكيم امنيت منطقه مي‌باشد، افزود: توجه به خواست ملت‌ها لازمه برقراري ثبات و آرامش در منطقه مي‌باشد و موج بيداري اسلامي در ميان ملت‌هاي مسلمان فصل نويني در تحولات و معادلات منطقه خواهد گشود.

در ادامه اين ديدار "اونگ كينگ يونگ" سفير سنگاپور بر اهميت توسعه مناسبات دوستانه به ويژه همكاري اقتصادي با جمهوري اسلامي ايران براي كشورش تاكيد كرد و افزود: دو كشور از فرصت‌ها و امكانات فراواني براي همكاري دوستانه در عرصه‌هاي گوناگون برخوردارند.

وي در همين زمينه نقش مجالس را مهم برشمرد.

سفير سنگاپور در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين‌كه كشورش تحولات اخير منطقه را با حساسيت پيگيري مي‌كند افزود: اميدواريم راه‌حلي براي خروج از بحران اخير با همكاري كشورهاي منطقه پيدا شود.

وي در ادامه تاكيد كرد: نقش ايران در برقراري آرامش و خروج از وضعيت فعلي در منطقه بسيار مهم است. اميدوارم در آينده نزديك ديپلماسي فعال ايران باعث يافتن راه‌حل مناسب براي وضعيت فعلي شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها