عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس قوه قضائيه: *انقلاب و ارزش‌هاي آن قابل معامله نيست

رييس قوه قضائيه: *انقلاب و ارزش‌هاي آن قابل معامله نيست
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:58 ب.ظ

رييس قوه قضائيه در جلسه امروز(يكشنبه) مسئولان عالي قضايي با تقدير و تشكر از مردم هميشه در صحنه كشورمان كه همواره خنثي كننده توطئه‌هاي جهاني هستند، گفت: از حركت‌هاي هوشمندانه و حركت‌هاي توام با بصيرت مردم كشورمان در راهپيمايي بزرگ 22 بهمن و در حركت انقلابي و اسلامي روز جمعه كه پاسخ بسيار محكمي به همه فتنه‌گران و ضدانقلاب داخلي و خارجي و كشورهاي استكباري بود تقدير و تشكر مي‌كنم.

به گزارش ايسنا وي ادامه داد:البته بسيار جاي تاسف است كساني كه زماني جزو اين انقلاب و بخشي از مردم اين انقلاب بودند، چنان از اين انقلاب دور بيفتند و اينگونه حركت‌هاي مشمئز كننده‌اي براي مردم ما داشته باشند كه اينك ديگر جايي در ميان مردم نداشته و جز عنوان ضدانقلاب بر آنها صدق نكند.

آيت‌الله آملي لاريجاني با تاكيد بر ضرورت حفظ انقلاب و ارزش‌هاي متعالي آن اظهار داشت: بحث انقلاب و ارزش‌هاي انقلاب كه مردم خو‌ن‌هاي بسيار براي آن داده‌اند چيزي نيست كه قابل معامله باشد. كساني متاسفانه تمام آرمان‌هاي امام را هم يك به يك زير سوال بردند، با اطلاعيه پراكني‌هايي كه كردند، با سخناني كه اذنابشان در داخل و خارج كشور مطرح كردند، حركت‌هاي امام را در طول ده سال اول انقلاب و بعد هم رهبري‌هاي داهيانه مقام معظم رهبري را زير سوال بردند.

رييس قوه قضائيه ضرورت رعايت ضوابط قانوني و مصالح نظام در برخورد قاطع با فتنه‌گران را مورد تاكيد قرار داد و افزود: فتنه‌گران بايد بدانند كه علاوه بر حركت‌ها و پاسخ‌هاي مردمي و به تعبير برخي محاكمه مردمي، قوه قضائيه مسئوليت خودش را دارد و در چارچوب قانون و بر حسب موازين و با لحاظ مصالح كلي نظام انشاءالله با قاطعيت برخورد خواهد كرد و بدانند كه اين صبر و تحمل نظام حتما حدي دارد و لذا از حد كه گذشت پاسخ روشن است.

رييس قوه قضائيه همچنين در بخش ديگري از سخنانش با تبريك ولادت با سعادت نبي‌مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي (ص) و امام ناطق برحق جعفر بن محمد الصادق سلام الله عليه اظهار اميدواري كرد: خداوند تبارك و تعالي همه ما را به يمن اين روز بزرگ،‌ موفق به عبادت و قرب به خويش نمايد و قلوب همه را به انوار معرفت و محبت اهل بيت روشن نمايد.

براساس گزارش اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضائيه، آيت‌الله لاريجاني با عظيم دانستن خيزش اسلامي مسلمانان و مردم مظلوم منطقه خاورميانه اظهار داشت: در روزهاي اخير، همه ما شاهديم كه در جهان اسلام حركت‌هاي مردمي پي در پي به وقوع مي‌پيوندد و مردم مسلمان در كشورهاي مصر، تونس، يمن و ليبي، اردن و اخيرا هم در بحرين حركت‌هايي در مسير آزادي و احياي ارزش‌هاي الهي داشته‌اند. اين حوادث بزرگ و اين حركت‌هاي وسيع، سياستمداران جهان را به حيرت افكنده و نويد احياي آزادي و ارزش‌هاي اسلامي و ديني را در اين كشورها مي‌دهد.

رييس قوه قضائيه با ترسيم چهره نفاق‌آلود كشورهاي غربي در برخورد با حكومت‌هاي وابسته بيان داشت: كشورهاي غربي و خصوصا آمريكا متاسفانه مثل هميشه زود چهره عوض كرده‌اند. اين كشورها تا چند روز پيش از ديكتاتورهايي كه در اين كشورها سركار بودند حمايت مي‌كردند ولي حالا يك باره خودشان را مدافع مردم و خواستار منافع مردم و آزادي و دموكراسي مي‌دانند.

وي افزود: تا يك ماه پيش سخني از دموكراسي در اين كشورها نبود و اين همان رفتار دوگانه‌اي است كه آمريكا و كشورهاي اروپايي در قبال كشورهاي مختلف اتخاذ مي‌كنند، ولي مردم بحمدالله بيدار هستند اين طور نيست كه نفهمند يك كشوري مثل آمريكا، ظرف بيست روز چگونه چهره عوض مي‌كند.

آيت‌الله آملي لاريجاني با توصيه به ملت‌هاي انقلابي و مسلمان منطقه در شناخت توطئه‌هايي كه سعي در انحراف نهضت‌هاي آنان دارد، اظهار داشت: مطلب مهمي كه وجود دارد و اميدواريم كه اين كشورها به آن توجه داشته باشند اين است كه بايد بهوش باشند تا برخي كشورها نتوانند اين حركت‌ها و اين جنبش‌ها و انقلاب‌ها را به نفع خود مصادره كنند، چنان كه در مصر به اين سمت حركت مي‌كنند ولي مردم نشان دادند كه ميدان التحرير هيچ وقت خالي نخواهد شد تا مردم به خواسته‌هاي مشروع‌شان برسند و اين ميدان التحرير هر جاي ديگر جهان اسلام هم وجود دارد.

رييس قوه قضائيه اظهار اميدواري نمود كه اين حركت‌ها به يك جريان يكپارچه معنوي و فراگير در همه كشورهاي اسلامي منتهي شود.

در ادامه اين جلسه گزارش سفر سه روزه هيات عالي قضايي به استان هرمزگان مطرح و مقرر شد كار گروه ويژه‌اي در حوزه رياست قوه قضائيه با بررسي نتايج و گزارش‌هاي سفرهاي استاني رييس قوه قضائيه، پيشنهادات و راهكارهاي اجرايي مطرح شده در اين سفرها را بررسي و به منظور رسيدگي و تصويب آن به جلسه مسئولان عالي قضايي ارايه دهد.

در اين جلسه همچنين مقرر شد هياتي ويژه از مسئولان عالي قضايي با بررسي دقيق وضعيت زندانيان كشور، طرحي را در خصوص ساماندهي زندانيان تحت قرار و جلوگيري از صدور آراي غيرمتناسب با جرايم تا پايان هفته تدوين كنند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها