عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

الهام قيام مردم منطقه از انقلاب اسلامي ايران در برابر حاكمان وابسته

الهام قيام مردم منطقه از انقلاب اسلامي ايران در برابر حاكمان وابسته
یک شنبه 1 اسفند 1389  07:58 ب.ظ

«منير شفيق» پژوهشگر برجسته فلسطيني بعدازظهر امروز يكشنبه با «علي لاريجاني» رييس مجلس شوراي اسلامي ديدار كرد.

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين ديدار، ابتدا لاريجاني با ارائه تحليلي از شرايط و تحولات اخير منطقه‌اي، بيداري اسلامي در كشورهاي عربي و شمال آفريقا را معلول سلطه تحقيرآميز غرب عليه مردم اين كشورها طي دهه‌هاي گذشته و اشتياق به احياي استقلال سياسي، هويتي و اقتصادي در آنها دانست و گفت: نظم نويني كه قدرت‌هاي سلطه‌گر در چند دهه قبل بر كشورهاي جهان به ويژه در جهان سوم حاكم ساختند با شرايط جديد منطقه‌اي در حال عوض شدن است و مردم كشورهاي انقلاب‌خيز منطقه با الهام از آموزه‌هاي انقلاب اسلامي ايران در برابر حاكمان وابسته خود دست به قيام زده‌اند.

 

وي ادامه داد: شكست آمريكا در عراق و افغانستان و شكست رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه عليه غزه، طي سالهاي اخير بسترساز تحولات انقلابي كشورهاي منطقه بوده است.

 

در ادامه اين ديدار همچنين منير شفيق پژوهشگر برجسته فلسطيني با اشاره به تحولات جاري در كشورهاي منطقه از جمله مصر و تونس گفت: آنچه در حال حاضر شاهد آن در منطقه هستيم، پيروزي انقلاب‌ها و تحركات اسلامي مردمي و شكست رويكردهاي طرفدار آمريكا و غرب است و موج انقلابي‌گري اسلامي همچنان رو به گسترش است.

 

وي در پايان با بيان اين كه حاكمان غرب‌گراي منطقه به نحوي فزاينده شاهد تزلزل حاكميت خود هستند و آينده درخشاني در انتظار منطقه عربي و خاورميانه است، اظهار كرد: تحولات جاري نويدبخش احياي مجدد وحدت اسلامي در منطقه است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها