عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پيشنهاد شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه براي عضويت جمهوري اسلامي ايران در اين شورا

پيشنهاد شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه براي عضويت جمهوري اسلامي ايران در اين شورا
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:00 ب.ظ

در ديدار قائم مقام وزير علوم در امور بين الملل با عضو موسس و رئيس شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه که در معيت رئيس جمهور ترکيه به جمهوري اسلامي ايران سفر کرده بود، دو طرف با توجه به سوابق و قرابت فرهنگي، اجتماعي، جغرافيايي، تاريخي و علمي جمهوري اسلامي ايران و ترکيه، جايگاه ويژه اين دو کشور را در توسعه و ارتقاء جايگاه و سطح علمي کشورهاي منطقه و جهان مورد تاييد و تاکيد قرار دادند.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا، دکترارسلان قرباني در اين ديدار با اشاره به لزوم تشکيل " کميته مشترک همکاري‌هاي علمي و فناوري" بين دو کشور ايران و ترکيه، رشد اخير همکاري‌هاي همه جانبه به ويژه همکاري‌هاي علمي بين المللي با جمهوري ترکيه و توسعه روابط موجود بين دو کشور را قابل توجه دانست.

وي همچنين اهميت مقوله ديپلماسي علم، ايجاد ترافيک و تعامل علمي، عدم انحصاري بودن دانش و يافته هاي علمي، سطح بالاي توانمندي‌هاي دانشگاه‌ها و دانشجويان و استادان دو کشور ايران و ترکيه و ضرورت همکاري با دانشگاه‌ها و شوراي بين الملل دانشگاه‌هاي ترکيه را حائز اهميت و تاثيرگذار در منطقه و جهان قلمداد کرد .

به گزارش ايسنا، در اين ديدار اورهان حکمت عزيز اوغلو نيز ضمن اذعان به جايگاه ويژه سياسي، اقتصادي و علمي جمهوري اسلامي ايران در منطقه و جهان، حضور ايران در سازمانهاي منطقه‌اي و بين المللي را يک واقعيت و يک امر غير قابل انکار دانست.

وي در ادامه با اشاره به نقش و ويژگيهاي شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه، ضمن پيشنهاد عضويت جمهوري اسلامي ايران و دانشگاه‌هاي کشورمان در شوراي بين المللي دانشگاه‌هاي ترکيه از مشارکت ايران در فعاليتهاي علمي و تحقيقاتي آن شورا استقبال کرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها