عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مركز تحقيقات نمك در سمنان راه‌اندازي مي‌شود

مركز تحقيقات نمك در سمنان راه‌اندازي مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:03 ب.ظ

معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي سمنان گفت: بيش از 70 درصد معادن و واحدهاي توليدكننده نمك كشور، در استان سمنان قرار گرفته‌اند و همين امر سمنان را به عنوان قطب نمك كشور مطرح كرده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر "رستم‌زاده"، اظهار اميدواري كرد كه با تشكيل يك كارگروه در راستاي فرهنگ‌سازي، اطلاع‌رساني و افزايش سطح آگاهيهاي عمومي و ارتقاء دانش توليد نمك تصفيه شده خوراكي، قدم برداشته و فعاليتهاي مرتبط با امر توليد با كمك مسئولان استان ساماندهي شود تا انشاءالله شاهد رشد و شكوفايي هرچه بيشتر اين محصول حياتي باشيم.

وي با طرح اين سئوال كه قطب نمك بودن چه دستاوردهايي را براي استان سمنان و كشور در پي دارد، افزود: يكي از مهمترين دستاوردهايي كه براي استان مي‌تواند در پي داشته باشد كمك به رشد و شكوفايي اين صنعت در استان است.

وي با بيان اين كه ما پيش از اين شاهد خارج كردن سنگهاي معدني نمك از استان بوديم، گفت: اما خوشبختانه با پيگيري استاندار سمنان درحال حاضر استان به عنوان قطب نمك مطرح و همين امر باعث ايجاد اشتغال در سطح استان و رشد و شكوفايي صنايع مي‌شود.

رستم‌زاده افزود: خوشبختانه با مساعدت معاونت غذا و داروي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، داشت، مركز تحقيقات نمك راه‌اندازي مي‌شود.

وي تصريح كرد: اين مهم نياز به تجهيزات خاصي دارد كه مبلغ 120 ميليون تومان وسايل و تجهيزات براي آن خريداري شده است و پيش‌بيني مي‌شود در 6 ماه آينده شاهد بهره‌برداري و راه‌اندازي مركز نمك در استان سمنان باشيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها