عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کنگره "امام موسي صدر، معمار بزرگ گفت‌وگو و تقريب" سال 1391 در ايران و لبنان برگزار مي‌شود

کنگره "امام موسي صدر، معمار بزرگ گفت‌وگو و تقريب" سال 1391 در ايران و لبنان برگزار مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  08:06 ب.ظ

کنگره بين المللي "امام موسي صدر، معمار بزرگ گفت‌وگو و تقريب" در سال 1391در ايران و لبنان برگزار مي شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه قم، حجت الاسلام ابوالحسن نواب، رييس دانشگاه اديان و مذاهب، امروز در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر، اظهار داشت: از آنجا که شخصيت امام موسي صدر از ابعاد گسترده‌اي در زمينه‌هاي سياسي، اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، فقهي، کلامي و تفسيري برخوردار است، همايش‌هاي متعددي در رابطه با ابعاد گوناگون آن شخصيت ارزشمند جهان اسلام و در سطوح مختلف داخلي، اقليمي، منطقه‌اي و بين المللي برگزار شده است.

 

وي تصريح کرد: اين همايش در سه محور عصر و شخصيت امام موسي صدر، گفت‌وگوي اديان و تقريب مذاهب با همکاري بيت ايشان و موسسه تحقيقاتي امام موسي صدر و در اوايل سال 1391 در دو کشور ايران و لبنان برگزار مي شود.

 

حجت الاسلام نواب، سلوک اخلاقي و ويژگي شخصيتي امام صدر، عوامل تاثير گذار و شکل دهنده شخصيت ايشان، تاثير پذيري اشخاص و محيط از امام صدر، مقاومت اسلامي و استکبار ستيزي، امام موسي صدر و روشنفکران ديني و موضوعات مرتبط ديگر را از زير شاخه‌هاي محور عصر و شخصيت امام موسي صدر عنوان کرد.

 

وي، محور گفت‌وگوي اديان را شامل موضوعات نقش گفت‌وگوي اديان در لبنان، ضرورت گفت‌وگو ميان اديان در عصر جهاني شدن، سنت گفت‌وگوي اديان در اسلام و آموزه‌هاي اهل بيت، روش شناسي امام صدر در مساله گفت‌وگوي اديان و مواجهه امام صدر با پديده صهيونيسم ذکر کرد.

 

عضو کميته علمي کنگره بين المللي امام موسي صدر، موضوعات مرتبط با محور تقريب مذاهب را شامل مباني تقريب در قرآن و روايات، مساله تقريب در سيره و سخنان اهل بيت(ع)، امام صدر و تقريب مذاهب اسلامي، امام صدر و اتحاد جهان اسلام، ضرورت تقريب در دنياي معاصر، روش شناسي امام صدر در امر تقريب، شيوه امام صدر در برابر تندروي مذهبي و موضع امام صدر با پديده تکفير عنوان کرد.

 

وي افزود: افراد علاقه مند براي ارسال مقاله تا پايان بهار سال آينده فرصت دارند که چکيده مقالات را به دبيرخانه همايش ارسال کنند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها