عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

‌بلا‌تكليفي كارخانه شير ساري بي‌اعتنايي به 65 هزار سهامدار است

‌بلا‌تكليفي كارخانه شير ساري بي‌اعتنايي به 65 هزار سهامدار است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:11 ب.ظ

مديرعامل شركت‌هاي تعاوني كشاورزان و دامداران ساري:
‌بلا‌تكليفي كارخانه شير ساري بي‌اعتنايي به 65 هزار سهامدار است

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت‌هاي تعاوني كشاورزان و دامداران مركز مازندران گفت: عدم تعيين تكليف كارخانه شير ساري بي‌اعتنايي به 65 هزار سهامدار است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، سيد فريدون موسوي در جلسه ستاد هماهنگي تعاوني كشاورزان و دامداران ساري اظهار داشت: كارخانه شير مركز استان مازندران با 20 سال قدمت در سال 1386 از سوي شهرداري ساري تحت طرح تعريض كمربندي شمالي قرار گرفته است و شهرداري نيز زمين‌هاي تحت تعريض اطراف كارخانه و حتي پمپ بنزين و رستوران اطراف را تملك و خريداري كرده اما اين كارخانه هنوز در كما بسر مي‌برد.

* عدم تعيين تكليف كارخانه شير ساري بي‌اعتنايي به 65 هزار سهامدار است
وي با اعلام اينكه 65 هزار سهامدار اين كارخانه مردمي از قشر كشاورز، كارگر، دامدار و تعداد قابل توجهي كارگر و كارشناس هستند، تصريح كرد: با وجود گذشت سال‌ها و وجود مكاتبه فراوان و دعوت به جلسه با شهرداري و اعضاي شوراي شهر ساري پيرامون اين موضوع هنوز هيچ پاسخي داده نشده است.
اين فعال بخش كشاورزي و دامداري مازندران افزود: به نمايندگي از تمام كشاورزان و دامداران مركز استان به عنوان گلايه به اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري مي‌گويم كه سكوت اعضاي شوراي شهر ساري در مورد وضعيت اين كارخانه نقطه تاريكي را در ذهن اين اقشار زحمتكش به نقش كشيده است و همگان تصور دارند چون در حوزه روستايي قرار دارند، نقشي در سرنوشت انتخاباتي شهري ندارند و مورد بي‌مهري قرار گرفته‌اند.
مديرعامل شركت‌هاي تعاوني كشاورزان و دامداران مركز مازندران خواستار تلاش اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري درباره اين موضوع شد و خاطرنشان كرد: اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري تلاش كنند تا اين ذهنيت را پاك و ثابت كنند كه واقعيت چيز ديگري است.
وي با اشاره به اينكه با تصويب هيئت مديره اين شركت طرح دعوي عليه شهرداري ساري براي احقاق حق اين قشر زحمتكش انجام شده است، گفت: پرونده پس از بررسي لازم در شعبه شش دادگاه عمومي مركز استان در آستانه صدور رأي است كه نتيجه آن متعاقبا اعلام مي‌شود.
وي در بخش ديگري درباره مشكلات جذب شير از سوي كارخانه‌هاي شير استان نيز اظهار داشت: مشكلات مربوط به جذب شير از سوي كارخانه‌هاي شير استان از مدت‌ها قبل گريبانگير اين قشر زحمتكش بوده است.
مديرعامل شركت‌هاي تعاوني كشاورزان و دامداران مركز مازندران خاطرنشان كرد: با حذف يارانه در اين بخش و عدم همكاري‌هاي بعضي از كارخانه‌هاي طرف قرارداد فضاي كار بسيار سخت و روزانه 30 درصد از شير دريافتي از دامداران فاسد يا به اجبار با قيمت بسيار ناچيز در اختيار افراد سودجو قرار مي‌گيرد.
وي ادامه داد: قطعا ادامه يافتن اين سبب حذف سرمايه اوليه جامعه مي‌شود.
موسوي با بيان اينكه اين امر امنيت غذايي را در معرض تهديد جدي قرار مي‌دهد، تصريح كرد: مسئولان استاني براي رفع نگراني اين قشر تلاش كنند.
مديرعامل شركت‌هاي تعاوني كشاورزان و دامداران ساري گفت: با توجه به اعتبار پيش‌بيني شده سرمايه در گردش از سوي جهاد كشاورزي و معرفي كشاورزان و دامداران به بانك‌هاي عامل در پايان هر سال اين امر در پايان سال مالي انجام مي‌گيرد.
وي در پايان با اشاره به اينكه به علت حجم گستردگي امورات بانك‌ها و عدم هماهنگي با دستگاه‌هاي ذي‌ربط عملا اين اعتبار جذب نمي‌شود، يادآور شد: اميدواريم چاره‌اي براي اين مهم انجام گيرد تا هر ساله ميلياردها اعتبار اين بخش از دست نرفته و جذب آن محقق شود.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها