عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حضور 340 نخبه قرآني در جشنواره قرآن اساتيد كشور

حضور 340 نخبه قرآني در جشنواره قرآن اساتيد كشور
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:11 ب.ظ

رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد:
حضور 340 نخبه قرآني در جشنواره قرآن اساتيد كشور

خبرزاري فارس: رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: 340 نخبه قرآني در جشنواره قرآن اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور شركت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سبزوار، رحيم قرباني در جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور در سبزوار اظهار داشت: شركت‌كنندگان در اين جشنواره در رشته‌هاي تحقيق، ترتيل، حفظ كل، 20 جزء ، 10 جزء و پنج جزء قرآن كريم، تفسير، ترجمه، مقاله، تاليف كتاب و همچنين پژوهش با محوريت مفاهيم مربوط به بهداشت جسم و روان از ديدگاه قرآن به مدت سه روز با هم رقابت مي‌كنند.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تاكيد كرد: قضاوت اين دوره از جشنواره را داوراني از تهران، استان خراسان رضوي و شهرستان سبزوار بر عهده دارند.
وي با بيان اينكه برترين‌هاي اين جشنواره دوم اسفندماه در سالروز ميلاد باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) معرفي مي‌شوند، اظهار داشت: اين تعداد نخبه قرآني از 47 دانشگاه و به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي سبزوار با يكديگر رقابت مي‌كنند.
وي بيان داشت: 4 هزار و 500 نفر در مرحله دانشگاهي اين دوره از جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور خبر داد و افزود: مرحله نهايي اين دوره از جشنواره با استقبال قابل توجه از سوي اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي مواجه شد.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اظهار داشت: هدف از برگزاري جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، زمينه‌سازي الفت اين قشر با قرآن كريم و همچنين شناسايي نخبگان قرآني در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور است.
وي ادامه داد: اگر با قرآن انس گرفته شود هر لحظه و هر روز خداوند در وجود ما متجلي شده و موجب برطرف شدن مشكلات و الهام بخش بودن ما در جهان مي‌شود.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اظهار داشت: انتظار انس گرفتن با قرآن از اين قشر بيش از ساير اقشار جامعه است.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها