عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: هر کس به شایستگی در حقّ خانواده‌اش نیکی کند، خداوند بر عمرش می‌افزاید. الکافی، ج8، ص219

حضور 340 نخبه قرآني در جشنواره قرآن اساتيد كشور

حضور 340 نخبه قرآني در جشنواره قرآن اساتيد كشور
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:11 ب.ظ

رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد:
حضور 340 نخبه قرآني در جشنواره قرآن اساتيد كشور

خبرزاري فارس: رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: 340 نخبه قرآني در جشنواره قرآن اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور شركت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سبزوار، رحيم قرباني در جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور در سبزوار اظهار داشت: شركت‌كنندگان در اين جشنواره در رشته‌هاي تحقيق، ترتيل، حفظ كل، 20 جزء ، 10 جزء و پنج جزء قرآن كريم، تفسير، ترجمه، مقاله، تاليف كتاب و همچنين پژوهش با محوريت مفاهيم مربوط به بهداشت جسم و روان از ديدگاه قرآن به مدت سه روز با هم رقابت مي‌كنند.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تاكيد كرد: قضاوت اين دوره از جشنواره را داوراني از تهران، استان خراسان رضوي و شهرستان سبزوار بر عهده دارند.
وي با بيان اينكه برترين‌هاي اين جشنواره دوم اسفندماه در سالروز ميلاد باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) معرفي مي‌شوند، اظهار داشت: اين تعداد نخبه قرآني از 47 دانشگاه و به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي سبزوار با يكديگر رقابت مي‌كنند.
وي بيان داشت: 4 هزار و 500 نفر در مرحله دانشگاهي اين دوره از جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور خبر داد و افزود: مرحله نهايي اين دوره از جشنواره با استقبال قابل توجه از سوي اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي مواجه شد.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اظهار داشت: هدف از برگزاري جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، زمينه‌سازي الفت اين قشر با قرآن كريم و همچنين شناسايي نخبگان قرآني در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور است.
وي ادامه داد: اگر با قرآن انس گرفته شود هر لحظه و هر روز خداوند در وجود ما متجلي شده و موجب برطرف شدن مشكلات و الهام بخش بودن ما در جهان مي‌شود.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اظهار داشت: انتظار انس گرفتن با قرآن از اين قشر بيش از ساير اقشار جامعه است.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها