عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استقلال معاونت ابتدايي در وزارت آموزش و پرورش روندي مفيد است

استقلال معاونت ابتدايي در وزارت آموزش و پرورش روندي مفيد است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:12 ب.ظ

فردوس حاجيان:
استقلال معاونت ابتدايي در وزارت آموزش و پرورش روندي مفيد است

خبرگزاري فارس: مولف كتب درسي ابتدايي گفت: جدابودن معاونت ابتدايي در وزارت آموزش و پرورش فرآيندي بسيار موثر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان فريدونكنار، فردوس حاجيان در جشنواره بزرگ الگوهاي مناسب تدريس دوره ابتدايي شهرستان فريدونكنار اظهار داشت: جدابودن معاونت ابتدايي در وزارت آموزش و پرورش فرآيندي بسيار موثر و خوش است.
مولف كتب درسي ابتدايي بيان داشت: شش ماه مدير گروه تاليف كتاب‌هاي بخوانيم و بنويسيم اول ابتدايي بودم و نويسنده رسمي و اصلي آن هستم و در مقاطع دوم تا پنجم در گروه تاليف حضور داشتم.
وي ادامه داد: در آموزش ابتدايي نكته بسيار مهمي وجود دارد كه متغير بودن شيوه و ثابت بودن روش تدريس است.
‌به گفته اين مولف كتب درسي ابتدايي اگر جسم، قلب و روان آموزگاران در اختيار دانش‌آموزان باشد خداوند روش‌ها و منش‌ها را تعالي مي‌بخشد.
وي خاطرنشان كرد: خلاقيت و تلاش محورهاي اصلي پرورش دانش‌آموزان است.
اين مولف كتب درسي ابتدايي با اشاره و اجراي زنده الگوهاي تدريس و نحوه آموزش دانش آموزان گفت: هرگز نبايد دانش آموزان را با الفاظ بد، خوب، با استعداد و بي‌استعداد خطاب كرد و تفاوت ارزشي و اخلاقي قائل شد.
حاجيان گفت: در نظام آموزشي فراشناخت معلم به جاي آنكه اشاعه دهنده يادگيري باشد تسهيل كننده در فرآيند يادگيري و ياددهي است.
جشنواره بزرگ الگوهاي مناسب تدريس دوره ابتدايي شهرستان فريدونكنار با همت اداره آموزش و پرورش اين شهرستان با حضور بيش از 220 فرهنگي، موحدي معاون آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش استان مازندران، حاجيان مولف كتب درسي ابتدايي و خبرنگاران در سالن آمفي تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي فريدونكنار برگزار شده است.
انتهاي پيام/ل30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها