عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اردبيلي‌ها 85 ميليون متر‌مكعب آب شرب مصرف مي‌كنند

اردبيلي‌ها 85 ميليون متر‌مكعب آب شرب مصرف مي‌كنند
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:12 ب.ظ

مديرعامل آب منطقه‌اي اردبيل:
اردبيلي‌ها 85 ميليون متر‌مكعب آب شرب مصرف مي‌كنند

خبرگزاري فارس: مديرعامل آب منطقه‌اي استان اردبيل گفت: آب شرب مورد نياز شهرهاي استان اردبيل در حال حاضر 85 ميليون متر‌‌‌مكعب است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي حيدري بعد از ظهر امروز در نشست برنامه‌ريزان و مشاوران اين شركت آب منطقه‌اي اردبيل اظهار داشت: بر اساس پيش‌بيني‌‌ها و مطالعات مبني بر افزايش جمعيت تا سال 1404 اين رقم به 238 ميليون متر‌مكعب افزايش مي‌يابد.
وي گفت: نياز بخش صنعت اردبيل نيز هم‌اكنون 14 ميليون متر‌مكعب است و قرار است در افق 1404 به رقم 85 ميليون متر‌‌مكعب افزايش پيدا كند.
مديرعامل آب منطقه‌اي اردبيل با اعلام اين‌كه در حال حاضر 1.4 ميليون متر‌مكعب كمبود آب داريم، افزود: اگر اين رقم تا سال 1404 به عنوان كسري آب حفظ شود ضرورت انتقال آب از حوزه‌هاي مشترك يك نياز واقعي است.
وي خاطرنشان كرد: براي تامين آب شرب شهري در حال حاضر پنج تصفيه‌خانه مدرن با تكنولوژي روز در استان اردبيل احداث شده است
حيدري عنوان داشت: اين تصفيه‌خانه‌ها قادر هستند در وضعيت فعلي در هر ثانيه 3 هزار ليتر آب را توليد و تصفيه‌ كنند كه در افق برنامه اين رقم به 5 هزار ليتر در ثانيه قابل افزايش است.
وي افزود: در برنامه پنجم توسعه قرار است تصفيه‌خانه مدرن شهر خلخال با استفاده از آب سد بفراجرد كه هم‌اكنون با پيشرفت 30 درصد در حال اجراست به بهره‌برداري برسد.
مديرعامل آب منطقه‌اي اردبيل تصريح كرد: تصفيه‌خانه احداثي در خلخال قادر خواهد بود علاوه بر شهر خلخال ساير مناطق شهري و روستايي را نيز از لحاظ آب شرب تامين كند.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، حيدري در پايان خاطرنشان كرد: در اين تصفيه‌خانه‌ها علاوه بر منابع اوليه ذخيره‌گاه‌هاي ثانويه نيز در نظر گرفته شده تا اگر اتفاقي در تامين منابع اول به وجود آمد در زمان‌هاي مختلف از آب جايگزين استفاده شود.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها