عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ولايت استوارترين جريان عالم است

ولايت استوارترين جريان عالم است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:16 ب.ظ

رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني:
ولايت استوارترين جريان عالم است

خبرگزاري فارس: رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني گفت: جريان ولايت استوارترين و برترين جريان در عالم است و بدبخت كسي است كه به اين ولايت شك كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام حميد محمدي در پنجمين جشنواره سراسري قرآن حوزه‌هاي علميه خواهران كه در سالن همايش پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال براي نفوذ كتاب و معارف بي‌بديل خود در دل انسان‌ها‌ عقول را مورد تاثير قرار داده و براي نفوذ هنرها و ظرايف قرآن قلب‌ها را متاثر كرده است.
وي ادامه داد: نفوذ در فكر، عقل و قلب افراد يك پروسه زماني است و اين امر دفعي نيست بلكه تدريجي است.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور تصريح كرد: قرآن دو رسالت شفا و رحمت دارد و مي‌خواهد وجود انسان را از هرچه ناپاكي پاك كند و وجود انسان را به فضيلت مزين كند.
حجت‌الاسلام محمدي ادامه داد: رسالت شفا و رحمت قرآن در بستر ايمان محقق مي‌شود و در بستر ظلم خروجي ‌آن خسارت است.
وي تصريح كرد: براي بهر‌ه‌مندي از رسالت قرآن در ابتدا بايد خود شفا پيدا كنيم و مشمول رحمت شويم و بعد از آن دست به ديگر اقدامات بزنيم، كساني كه از شفا و رحمت برخوردار نيستند در حوزه قرآن كارآمدي ندارند.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور خاطرنشان كرد: فردي كه وجود خود از شفا و رحمت سيراب نشده، نمي‌تواند ديگران را سيراب كند، در واقع فردي كه خود مهدي قرآن نباشد، نمي‌تواند هادي قرآن براي ديگران باشد.
وي در ادامه سخنان خود جريان ولايت را استوارترين و برترين جريان در عالم خواند و افزود: ولايت خدا، پيامبر، ائمه اطهار و ولي فقيه در عصر غيبت سلسله طولي ولايت در حقيقت تمسك به قرآن و ماندن در ذيل ولايت است و بدبخت كسي است كه به اين ولايت شك كند.
حجت‌الاسلام محمدي گفت: علي (ع) در زمان حكومت خود با كساني كه در ركاب رسول خدا بودند سه جنگ را پشت سر گذاشت، كساني كه نفهميدند ولايت چيست و امروز مصاديق اين امر را در جامعه خود مي‌بينيم.
وي ادامه داد: عامل اصلي فتنه نشناختن وظيفه و عمل نكردن به وظيفه است، بدبخت كسي است كه نداند در اين عالم چه وظيفه‌اي دارد و بدبخت‌تر كسي است كه مي‌داند و عمل نمي‌كند.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور گفت: خيلي بعيد است كه سران فتنه امروز ندانند در مقابل ولايت چه وظيفه‌اي دارند.
وي ريشه شناخت نداشتن نسبت به وظيفه و عمل نكردن به وظيفه شناخته شده را هواي نفس عنوان كرد و گفت: ريشه و آغاز فتنه‌ها در عالم نفسانيات است، خون‌هاي ريخته شده قطعا بر گردن كساني است كه فتنه‌ها را بپا كرده و مردم را به خيابان كشانند.
حجت‌الاسلام محمدي بيان داشت: ملاك صحت عمل بايد اخلاص باشد اگر كاري الهي نباشد پوچ است و ثمري ندارد.
وي گفت: در بحث فتنه و بصيرت پيروي از هواي نفس كوري دل را به دنبال دارد، انساني كه تابع هواي نفس شد در فتنه خود فتنه‌گذار و فتنه‌گر مي‌شود.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور با بيان اينكه ايمان بر دو پايه معرفت و محبت است، گفت: خيلي فعاليت اتفاق مي‌افتد اما توسعه فرهنگ به دنبال ندارد چون فعاليت قرآن به تنهايي كافي نيست، فعاليت قرآني شرط توسعه است ولي كافي نيست.
وي بيان داشت: شناخت قرآن، ايمان به آن و عمل و رفتار قرآني از اضلاع توسعه فرهنگ قرآن است و در واقع عمل و رفتار قرآني به مثابه ميوه توسعه فرهنگ قرآن است.
حجت‌الاسلام محمدي تصريح كرد: علم به قرآن كه رفتار قرآني را به دنبال ندارد، بي‌فايده است، توسعه فرهنگ قرآني رشد متوازن و متعادل معرفت ايمان و رفتار قرآن است.
وي طلاب خواهر را پرچمداران امور قرآني خواند و گفت: در آينده نزديك قوي‌ترين مبلغان، مبلغان خواهر خواهند بود كه از برادران نيز جلوتر هستند.
حجت‌الاسلام محمدي با اشاره به ورود طلاب خواهر به كارهاي هنري اظهار داشت: اگر نتوانيم مضامين قرآني را از طريق هنر ارائه كنيم، هيچ جذابيتي براي نسل آينده نخواهد داشت.
وي اضافه كرد: جوانان بين آنچه كه ما ارائه مي‌كنيم و آنچه كه به آنها ارائه مي‌شود، انتخاب خواهند كرد و اگر ابعاد قرآني را به صورت جذاب ارائه نكنيم، هيچ جايي نخواهيم داشت.
انتهاي پيام/آ10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها