عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

داوطلبان هلال‌احمر روستاهاي مازندران توانمند مي‌شوند

داوطلبان هلال‌احمر روستاهاي مازندران توانمند مي‌شوند
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:16 ب.ظ

مسئول جوانان جمعيت هلال احمر مازندران:
داوطلبان هلال‌احمر روستاهاي مازندران توانمند مي‌شوند

خبرگزاري فارس: مسئول واحد جوانان جمعيت هلال احمر استان مازندران گفت: داوطلبان هلال احمر روستاهاي مازندران توانمند مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان فريدونكنار، وحيد ايماني در جمع اعضاي هلال احمر شهرستان فريدونكنار توانمندسازي اقشار روستايي و ارزش آفريني در برنامه‌ها را امري مهم برشمرد و افزود: زمينه‌سازي براي تاسيس كانون‌هاي روستايي، آماده سازي اقشار روستايي به ويژه جوانان براي مقابله با حوادث، اطلاع رساني طرح در سطح مخاطبان و سازمان‌هاي همكار و تقويت سطح مناسبات و همكاري‌ها با سازمان‌هاي فعال در امور بشردوستانه را در اين راستا دنبال مي‌كنيم.
ايماني با تاكيد بر كيفت و اثر بخشي در فعاليت‌ها بر لزوم تهيه بانك اطلاعات روستاها و سطح آسيب پذيري آنها و خدمات ارائه شده، برنامه‌ريزي در مناسبت‌هاي مذهبي براي اعزام كاروان‌ها، بهره‌گيري از مشاركت روستائيان و امكانات و ظرفيت‌هاي موجود روستا در برنامه‌ها و بهره‌گيري از مشاركت اعضا و توانمندي‌هاي آنان در مراحل و فرآيند مختلف برنامه‌ها تاكيد كرد.
ايماني بيان داشت: برگزاري مراسم افتتاحيه و اختتاميه براي توجيه طرح و تقدير از فعالان، تاكيد بر اثربخشي و نتايج ماندگار انطباق خدمات پيش بيني شده با مسايل و نياز جامعه و جوانان و نظارت و مشاركت مسئولان در طرح را نيز داشته‌ايم.
وي از برپايي كارگاه‌هاي آموزشي ويژه بانوان، كهنسالان، كودكان، جوانان و نوجوانان، برپايي كلاس‌هاي آموزشي ويژه خانواده‌ها براي تشريح چگونگي رفتار با فرزندان سنين مختلف، نقش پدر در تربيت فرزندان، نقش سبك‌هاي مختلف فرزندپروري در آينده فرزندان، برپايي كلاس‌هاي آموزشي بهداشت و تنظيم خانواده ويژه خانم‌ها و آقايان و ارزيابي سلامت دهان و دندان، رفع مشكلات ساده در حد امكانات موجود در اين راستا خبر داد.
مسئول سازمان جوانان جمعيت هلال احمر استان مازندران با اشاره به تقديم جعبه كمك‌هاي اوليه به خانواده‌ها، مسجد و يا مدرسه روستا و اهداي امكانات بهداشتي از تهيه و پخش فيلم‌هاي آموزشي با موضوعات بهداشت و سلامت، برپايي جلسات مشاوره‌اي در امر ازدواج و بلوغ، معرفي بيماران با وضعيت وخيم به مراكز درماني شهرهاي نزديك و برپايي كارگاه‌هاي مددكاري خبر داد.
انتهاي پيام/ل20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها