عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افتتاح يك‌هزار ميليارد تومان پروژه صنعتي در گيلان

افتتاح يك‌هزار ميليارد تومان پروژه صنعتي در گيلان
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:18 ب.ظ

رئيس سازمان صنايع و معادن گيلان خبر داد:
افتتاح يك‌هزار ميليارد تومان پروژه صنعتي در گيلان

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان صنايع و معادن گيلان از افتتاح 40 پروژه صنعتي به ارزش يك‌هزار ميليارد تومان سال آينده در اين استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، محمدحسين اصغريان در حاشيه بازديد از كارخانه ايران پوپلين در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: اين پروژه‌ها تير ماه سال آينده با حضور مسئولان عالي‌رتبه كشور به بهره‌برداري مي‌رسند.
وي با بيان اينكه سال آينده اوج صنعت گيلان از نظر سرمايه‌گذاري است، تصريح كرد: با توجه به اينكه مجموع سرمايه‌گذاري استان در بخش صنعت به نرخ روز به پنج هزار ميليارد تومان نمي‌رسد، اين حركت افق روشني براي صنعت گيلان است.
اصغريان همت مردم و تلاش پيگير مسئولان را نتيجه اين دستاورد توصيف كرد و افزود: اين امر نتيجه حركت‌هاي گذشته تا كنون در گيلان است.
رئيس سازمان صنايع و معادن گيلان احياي صنايع نساجي را يكي ديگر از دغدغه‌هاي مسئولان در استان برشمرد و خاطرنشان كرد: بسته‌هاي حمايتي خوبي با توجه به هدفمندي يارانه‌ها براي نوسازي و تكميل صنايع نساجي در گيلان پيش‌بيني شده است.
وي به حمايت از كارگران بخش صنايع به‌ويژه نساجي اشاره كرد و گفت: با تمديد قانون نوسازي برنامه پنجم اقدام‌هاي خوبي براي بازنشستگي كارگران با سابقه 25 سال به‌وجود مي‌آيد.
وي با اشاره به تحول ايجاد شده در كارخانه نساجي ايران پوپلين، بيان داشت: پيشرفت و تحول چشمگيري با واگذاري مديريت كارخانه به كارگران در سطح توليد و احياي دوباره اين كارخانه ايجاد شده است.
اصغريان با بيان اينكه كارخانه‌هاي نساجي در سال‌هاي گذشته به دليل سوء مديريت از ضررهاي جبران ناپذيري برخوردار شدند، افزود: با اين حركت جديد در كارخانه ايران پوپلين تا پايان سال 90 هيچ زيان عملياتي مشاهده نمي‌شود.
رئيس سازمان صنايع و معادن گيلان خاطرنشان كرد: اين حركت مي‌تواند زمينه‌اي براي ادامه حيات و احياي ديگر نساجي‌ها در استان باشد.
وي به چالش‌هاي جهاني صنايع نساجي اشاره كرد و اظهار داشت: با ورود رقباي جديد در بخش نساجي بايد زمينه را براي رقابت بهتر آماده كرد.
اصغريان با بيان اينكه سال‌هاي گذشته صنعت نساجي زلزله ويرانگري را تحمل مي‌كرد، گفت: آثار اين ويراني هنوز به چشم مي‌خورد و بايد با تلاش و همت مردم صنعت نساجي را نجات داد.
رئيس سازمان صنايع و معادن گيلان بر استفاده از محصولات طبيعي به منظور توليد پارچه در كارخانه ايران پوپلين تاكيد كرد و بيان داشت: مردم بايد به استفاده از مواد طبيعي و سالم تشويق شوند.
وي با اشاره به اهميت توجه مردم به توليدات داخلي، تصريح كرد: توليدات داخلي از كيفيت خوبي برخوردارند و توجه مردم به اين توليدات موجب رونق بيش از پيش محصولات داخلي مي‌شود.
اصغريان تلاش در راستاي صنعت نساجي را مهم تلقي كرد و بيان داشت: اين تلاش بايد به منظور ظرفيت‌سازي، بهره‌وري بالا و كيفيت برتر انجام شود.
مديرعامل كارخانه ايران پوپلين نيز از افزايش توليد 57 درصدي در اين كارخانه خبر داد و گفت: سطح توليد كارخانه در بخش ريسندگي بيشتر از 30 هزار متر در روز شده است.
باقر لطيفي با اشاره به اينكه اين ميزان توليد در گذشته با 700 كارگر امكانپذير بود، افزود: با توجه به توليدات بهتر در اين كارخانه مي‌توانيم در بخش صادرات نيز ورود كنيم.
وي قيمت بالاي تمام شده محصولات و سوء مديريت را يكي از مهم‌ترين چالش‌هاي صنايع نساجي عنوان كرد و اظهار داشت: رشد چشمگيري با برطرف شدن اين موانع در بخش نساجي پديد مي‌آيد.
انتهاي پيام/خ10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها