عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نرم‌افزار دايرة‌المعارف ورزش در قم رونمايي مي‌شود

نرم‌افزار دايرة‌المعارف ورزش در قم رونمايي مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:22 ب.ظ

همزمان با برگزاري كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش؛
نرم‌افزار دايرة‌المعارف ورزش در قم رونمايي مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌هاي علميه گفت: نرم‌افزار دايرة‌المعارف ورزش همزمان با برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش در قم رونمايي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام محمود ملك‌دار شامگاه ديروز در ديدار اعضاي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش با استاندار قم بيان داشت: برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش آغاز همكاري‌هاي جدي حوزه و تربيت‌بدني در راستاي تحول فرهنگي در ورزش كشور است.
وي بيان داشت: امروز به بركت نگاه ويژه مديريت حوزه‌هاي علميه، در حوزه به ورزش اهميت خوبي داده مي‌شود و با مصوبه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، كارهاي خوبي در راستاي تقويت و توسعه ورزش صورت گرفته است كه آن را به فال نيك مي‌گيريم.
معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌هاي علميه ادامه داد: از دو سال گذشته با حضور آيت‌الله مقتدايي در رأس مديريت حوزه‌هاي علميه، واحد تربيت‌بدني نيز در حوزه فعاليت خود را آغاز كرده است و با در نظر گرفتن ساعات شنا و آماده كردن لوازم ورزشي سعي شده است تا طلاب و روحانيون با ورزش همراه شوند.
وي با بيان اينكه از سوي ديگر آيين‌نامه جامع ورزش در حوزه‌هاي علميه در حال تدوين است، اضافه كرد: در امر ورزش در حوزه رويكرد اين است كه ايجاد فضا و امكانات ورزشي و پرداختن به ورزش تنها مختص حوزه‌ علميه قم نباشد و در سراسر حوزه‌هاي علميه كشور اين امكان وجود داشته باشد.
ملك‌دار يادآور شد: در سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري به قم موضوع مطرح شده در خصوص ساخت يك مجموعه ورزشي مجهز و بزرگ براي حوزه علميه به منظور بهره‌برداري طلاب و روحانيون مورد تاييد و تصويب واقع شد و قرار است اين مجموعه در زميني با زير‌بناي 10 هزار مترمربع احداث شود.
وي با بيان اينكه ساخت اين مجموعه همكاري سازمان تربيت بدني با حوزه علميه را مي‌طلبد، تاكيد كرد: در دو سال اخير همكاري بسيار خوبي بين سازمان تربيت‌بدني و حوزه علميه وجود داشته است و اين مهم مي‌تواند در آينده‌اي نزديك در ابعاد مختلف گسترش يابد.
معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌هاي علميه عنوان داشت: تفاهمنامه‌اي نيز قرار است در روز برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش بين دو نهاد حوزه علميه و سازمان تربيت‌بدني منعقد شود كه اين حركت گامي مهم براي سازمان و توسعه و تقويت ورزش در حوزه‌هاي علميه خواهد بود.
وي بيان داشت: استقبال خوبي از نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش صورت گرفته است و با اينكه هنوز براي رسيدن به هدف نهايي يعني نهادينه كردن اخلاق و فرهنگ در ورزش كار زيادي داريم اما برگزاري اين كنگره مي‌تواند آغاز خوبي براي رسيدن به هدف دو نهاد حوزه و سازمان تربيت‌بدني باشد.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها