عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

‌استفاده از فناوري‌هاي جديد هزينه‌هاي توليد را در كشور كاهش مي‌دهد

‌استفاده از فناوري‌هاي جديد هزينه‌هاي توليد را در كشور كاهش مي‌دهد
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:22 ب.ظ

رئيس پارك علم و فناوري خراسان:
‌استفاده از فناوري‌هاي جديد هزينه‌هاي توليد را در كشور كاهش مي‌دهد

خبرگزاري فارس: رئيس پارك علم و فناوري خراسان رضوي گفت: بايد از انرژي‌هاي نو براي كاهش ميزان تلفات انرژي در كشور استفاده كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، ‌در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي، سيد حسن علم‌الهداي در جمع خبرنگاران‌ اظهار داشت: در حال حاضر توليد انرژي و توليد برق داراي هزينه‌هاي بسيار بالايي است كه با شيوه‌هاي جديد مي‌توان اين هزينه‌ها را كاهش داد.
وي در ادامه اين نشست خبري با اشاره به انرژي‌هاي تجديدپذير خاطرنشان كرد: كشور ما از لحاظ انرژي‌هاي تجديدپذير مانند انرژي خورشيدي و انرژي بادي بسيار غني است و مي‌توان آنها را جايگزين انرژي‌هاي فسيلي و اوليه كرد.

* روش‌هاي نوين در راستاي جلوگيري از اتلاف انرژي كاربرد مؤثري دارند
علم‌الهدايي همچنين در خصوص اتلاف انرژي در كشور گفت: روش‌هاي كهنه و پر استهلاك مبتني بر دانش نيست، همچنين پرهزينه است و موجب اتلاف انرژي مي‌شو‌د.
رئيس پارك علم و فناوري خراسان رضوي افزود: بر اين اساس بايد از انرژي‌هاي نو براي كاهش ميزان تلفات بسيار زياد انرژي استفاده كرد.
علم‌الهدايي تصريح كرد: مؤسسات دانش بنياد و مؤسساتي كه نيروهاي خلاقانه و فناورانه دارند داراي ظرفيت‌هاي بالايي در اين خصوص بوده كه با استفاده از انرژي‌هاي نو مي‌توانند هزينه‌هاي توليد را كاهش دهند.
علم‌الهدايي با تأكيد بر انرژي‌هاي نو و كاربرد‌هاي تصريح كرد: در حال حاضر پروژه بين‌المللي NEDO با سرمايه‌گذاري ژاپني‌ها در پارك علم و فناوري خراسان در حال اجراست كه بر روي انرژي‌هاي نو در حال كار هستند.
وي اظهار داشت: با ورود بخش‌هاي خصوصي در اين زمينه، هزينه‌هاي دولت كاهش مي‌يابد و با فعاليت در عرصه صنعت برق و انرژي تأثيرات مثبتي را در پي خواهد داشت.
بنابراين گزارش نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب وكار در تجارت الكتريكي(برق) چهارم و پنجم اسفندماه سال‌جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق كشور (مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران، شركت بورس كالاي ايران، شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، شركت سرمايه‌گذاري صنايع برق و آب صبا، بانك تجارت و بانك توسعه صادرات در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/‌م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها