عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كنگره ارتقاي فرهنگ ديني به جسم ورزش جان دوباره مي‌دهد

كنگره ارتقاي فرهنگ ديني به جسم ورزش جان دوباره مي‌دهد
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:23 ب.ظ

مديركل تربيت ‌بدني دانشگاه‌هاي پيام‌نور:
كنگره ارتقاي فرهنگ ديني به جسم ورزش جان دوباره مي‌دهد

خبرگزاري فارس: مديركل تربيت ‌بدني دانشگاه‌هاي پيام‌نور گفت: برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش به جسم نيمه‌ جان ورزش جان دوباره مي‌دهد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، محمدعلي قره در ديدار اعضاي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش با مدير حوزه‌هاي علميه تصريح كرد: برگزاري اين كنگره در ايام فرخنده هفته وحدت را مي‌توان براي دستيابي به خلأ بزرگ ورزش يعني فرهنگ به فال نيك گرفت.
وي ادامه داد: قم به واقع سكاندار تربيت انسان در جهان است و امروز ورزش زبان جديد جوانان جهان است و واقعيت اين است كه ورزش ديگر به زمينه جسماني انسان‌ها خلاصه نمي‌شود.
مديركل تربيت‌بدني دانشگاه‌هاي پيام‌نور كشور اضافه كرد: امروزه ورزش علاوه بر جسم انسان در ابعاد روحي، عاطفي، فلسفي،‌ ديني و بسياري از مسائل نقش دارد.
وي خاطرنشان كرد: حوزه‌هاي علميه بايد نگاهي نو به ورزش داشته باشد زيرا هر چه‌قدر بدن ضعف شود بيشتر فرمانده انسان مي‌شود و رشد و رستگاري را در انسان متوقف مي‌كند و اين از عهده حوزه‌ بر مي‌آيد.
قره يادآور شد: حوزه‌هاي علميه به عنوان سكانداران انقلاب بايد تلاش بيشتري در تحول فرهنگي در ورزش داشته باشند زيرا در تعامل همه‌‌جانبه حوزه و سازمان تربيت‌بدني مي‌توان آينده‌اي درخشان براي ترويج مسائل ديني و فرهنگ در ورزش انتظار داشت.
مديركل تربيت‌بدني دانشگاه‌هاي پيام‌نور كشور بيان داشت: انتظار ما اين است كه حوزه علميه يك انقلاب فرهنگي در ورزش راه بياندازد و اجازه بدهد اساتيد تربيت‌بدني در حوزه وارد شده و اين ارتباط بين سازمان تربيت‌بدني و حوزه بيش از پيش تقويت شود.
وي خاطرنشان كرد: امروزه بيشتر معضلات جسماني در بين افراد جامعه به دو قشر جامعه يعني رانندگان و مديران دستگاه‌هاي اداري و در مجموع افراد كم تحرك باز‌مي‌گردد كه در اين بين طلاب و روحانيون نيز از مضرات كم‌تحركي در امان نيستند.
قره تصريح كرد: توسعه ورزش در حوزه‌هاي علميه مي‌تواند روحيه شادابي و نشاط را به طالب تزريق كند و در نتيجه با آشنايي آنها با ورزش، سازمان تربيت‌بدني نيز از نگاه مثبت طلاب و روحانيون به ورزش در پيشبرد اهداف فرهنگي برخوردار شود.
وي بيان داشت: برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش گام بلندي در راستاي تحقق مسائل ديني و فرهنگي يعني همان موضوعاتي كه سال‌ها به عنوان يك نياز اساسي در ورزش به دنبالشان بوديم خواهد بود و اميدوارم در آينده موفقيت‌هاي ما در ورزش با الگو بودن از نظر فرهنگي و اخلاقي توأم باشد.
اعضاي ستاد اجرايي نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش را مديركل تربيت‌بدني استان قم، معاون ارتباطات سازمان تربيت‌ بدني، مسئول گروه برنامه‌ريزي‌، تحقيقات و آموزش تربيت‌بدني قم و مدير تربيت‌بدني دانشگاه‌هاي پيام‌نور كشور تشكيل مي‌دهند.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها