عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

500 هزار مترمكعب آب توسط آب شيرين‌كن تصفيه مي‌شود

500 هزار مترمكعب آب توسط آب شيرين‌كن تصفيه مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:23 ب.ظ

مديرعامل شركت آب و فاضلاب:
500 هزار مترمكعب آب توسط آب شيرين‌كن تصفيه مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: 500 هزار مترمكعب آب توسط آب شيرين‌كن و با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در كشور تصفيه مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، سيدمهدي ثمره‌هاشمي در مراسم معارفه مديرعامل جديد شركت آب و فاضلاب استان سمنان در سالن اجتماعات بانك كشاورزي استان سمنان اظهار داشت: طرح‌هاي شركت آب و فاضلاب با اعتبارات دولتي چند سال به درازا مي‌كشد از اين رو به كمك بخش خصوصي نياز داريم.
وي افزود: مديران موفق بايد منابع مالي جديد را شناسايي و وابستگي خود را به بودجه دولتي كم كرده و به سمت بخش خصوصي و منابع جديد بروند.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب خطاب به مديران گفت: خدمت كردن به مردم ارزش و ثواب زيادي دارد و خدمت بي‌منت بسيار مهم است.
ثمره‌هاشمي اضافه كرد: بارندگي در سال جاري نسبت به سال گذشته كاهش قابل توجهي داشته است.
وي بيان كرد: ميزان بارندگي در سه هفته قبل، 80 درصد نسبت به مشابه سال گذشته كاهش داشته است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: در حال برنامه‌ريزي هستيم تا پايان سال 1390 آب شرب روستايي را تامين كنيم و لازمه آن اين است كه همه با هم همكاري داشته باشيك و مهم‌تر از همه، صرفه‌جويي است.
ثمره‌هاشمي تصريح كرد: اصلاح الگوي مصرف كاري درازمدت و طولاني است و نياز به كار زيرساختي و توسعه‌اي دارد و مردم بايد آن را بياموزند.
وي تاكيد كرد: مديران بايد تلاش و پيگيري كنند تا بخشي كه مربوط به اداره آب و فاضلاب است، اصلاح شود و نياز است تا مسئولان به مردم در مورد صرفه‌جويي در مصرب آب گوشزد كنند.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب با اشاره به كاهش منابع آبي در كشور گفت: متوسط بارندگي در دنيا بيش از 800 ميلي‌متر و در ايران 250 ميلي‌متر اعلام شده كه در چند سال اخير بارندگي از اين ميزان نيز كمتر بوده است.
ثمره‌هاشمي اظهار داشت: در برخي كشورها كه 10 تا 15 برابر ايران منابع آبي دارند، سرانه مصرف 100 ليتر ولي در ايران بيش از اين است.
وي افزود: وظيفه سنگيني بر عهده داريم چراكه بايد آب آشاميدني مورد نياز مردم را در سراسر كشور تامين كنيم.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: 90 درصد منابع آبي در بخش كشاورزي مصرف مي‌شود و 70 درصد آن هدر مي‌رود و بخشي از منابع آب زيرزميني را نيز آلوده مي‌كند.
ثمره‌هاشمي اضافه كرد: دولت به بخش آبرساني توجه ويژه‌اي داشته و در دولت‌هاي نهم و دهم اعتبارات بخش آب، دو برابر شده است.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها