عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

500 هزار مترمكعب آب توسط آب شيرين‌كن تصفيه مي‌شود

500 هزار مترمكعب آب توسط آب شيرين‌كن تصفيه مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:23 ب.ظ

مديرعامل شركت آب و فاضلاب:
500 هزار مترمكعب آب توسط آب شيرين‌كن تصفيه مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: 500 هزار مترمكعب آب توسط آب شيرين‌كن و با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در كشور تصفيه مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، سيدمهدي ثمره‌هاشمي در مراسم معارفه مديرعامل جديد شركت آب و فاضلاب استان سمنان در سالن اجتماعات بانك كشاورزي استان سمنان اظهار داشت: طرح‌هاي شركت آب و فاضلاب با اعتبارات دولتي چند سال به درازا مي‌كشد از اين رو به كمك بخش خصوصي نياز داريم.
وي افزود: مديران موفق بايد منابع مالي جديد را شناسايي و وابستگي خود را به بودجه دولتي كم كرده و به سمت بخش خصوصي و منابع جديد بروند.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب خطاب به مديران گفت: خدمت كردن به مردم ارزش و ثواب زيادي دارد و خدمت بي‌منت بسيار مهم است.
ثمره‌هاشمي اضافه كرد: بارندگي در سال جاري نسبت به سال گذشته كاهش قابل توجهي داشته است.
وي بيان كرد: ميزان بارندگي در سه هفته قبل، 80 درصد نسبت به مشابه سال گذشته كاهش داشته است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: در حال برنامه‌ريزي هستيم تا پايان سال 1390 آب شرب روستايي را تامين كنيم و لازمه آن اين است كه همه با هم همكاري داشته باشيك و مهم‌تر از همه، صرفه‌جويي است.
ثمره‌هاشمي تصريح كرد: اصلاح الگوي مصرف كاري درازمدت و طولاني است و نياز به كار زيرساختي و توسعه‌اي دارد و مردم بايد آن را بياموزند.
وي تاكيد كرد: مديران بايد تلاش و پيگيري كنند تا بخشي كه مربوط به اداره آب و فاضلاب است، اصلاح شود و نياز است تا مسئولان به مردم در مورد صرفه‌جويي در مصرب آب گوشزد كنند.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب با اشاره به كاهش منابع آبي در كشور گفت: متوسط بارندگي در دنيا بيش از 800 ميلي‌متر و در ايران 250 ميلي‌متر اعلام شده كه در چند سال اخير بارندگي از اين ميزان نيز كمتر بوده است.
ثمره‌هاشمي اظهار داشت: در برخي كشورها كه 10 تا 15 برابر ايران منابع آبي دارند، سرانه مصرف 100 ليتر ولي در ايران بيش از اين است.
وي افزود: وظيفه سنگيني بر عهده داريم چراكه بايد آب آشاميدني مورد نياز مردم را در سراسر كشور تامين كنيم.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: 90 درصد منابع آبي در بخش كشاورزي مصرف مي‌شود و 70 درصد آن هدر مي‌رود و بخشي از منابع آب زيرزميني را نيز آلوده مي‌كند.
ثمره‌هاشمي اضافه كرد: دولت به بخش آبرساني توجه ويژه‌اي داشته و در دولت‌هاي نهم و دهم اعتبارات بخش آب، دو برابر شده است.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها