عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

50 سال است كه ورزش را ترك نكرده‌ام

یک شنبه 1 اسفند 1389  09:23 ب.ظ

آيت‌الله نوري همداني:

خبرگزاري فارس: يكي از مراجع تقليد گفت: بيش از 50 سال است كه ورزش را ترك نكرده‌‌ام و در ورزش فوايدي ديده‌ام كه آن را از اولويت‌هاي زندگي قرار داده‌ام.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله حسين نوري همداني در ديدار اعضاي اجرايي ستاد كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش بيان داشت: در اسلام تمام امور با معنويات توأم است و اين مهم در كنار مسائل سياسي، اجتماعي، اقتصادي، ديني و مذهبي، ورزش را نيز شامل مي‌شود.
وي با تاكيد بر اينكه در ورزش نيز به همين شكل باشد و بايد معنويات شكل قوي‌تري را به خود بگيرد، ادامه داد: ما در اسلام منهاي خدا و دين نداريم و ماديات و معنويات، اخلاق و جوانمردي و قدرت و ايمان همواره با يكديگر توأم هستند و ورزش نيز بايد با فرهنگ توأم باشد.
اين مرجع تقليد تقليد تصريح كرد: ورزش در دنياي امروز يك موضوع بسيار مهم است و كسي كه امروز در مورد ورزش با شما صحبت مي‌كند، بيش از 50 تا 60 سال است كه اين امر مهم را ترك نكرده‌ است و ورزش را همواره يكي از اولويت‌هاي زندگي خويش قرار داده‌ام.
وي اظهار داشت: من در ورزش فوايدي ديده‌ام كه مرتب به آن مي‌پردازم و به آن اهميت مي‌دهم زيرا ورزش است كه در اين سن و سال به من سلامتي، روحيه، حافظه و قدرت بيان و فكر داده است و امروز تمام جوانان جامعه را به ورزش توصيه مي‌كنم.
آيت‌الله نوري همداني بيان داشت: ورزش مانند كتاب خواندن نيست كه در لحظات فراغت بتوان به آن پرداخت، ورزش وارد ميدان عمل شدن است و نياز به تحرك دارد و به همين خاطر از سن 15 و 16 سالگي ورزش را يكي از ضروريات زندگي خويش قرار داده‌ام.
وي يادآور شد: امروز در ورزش كوهنوردي حاضرم به هر يك از شما رقابتي جدي داشته باشم زيرا به اين ورزش كه رمز سلامتي من است، اعتقاد دارم و معتقدم كسي كه به ورزش كردن و فعاليت بدن اهميت مي‌دهد، همواره در زندگي با نشاط، قوي و با قدرت است.
اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: امروزه اگر به ورزش بيش از پيش اهميت داده شود، بهترين راهكار است تا مطب‌ها بسته شده و مصرف داروها كمتر شود‌ زيرا خدا هيچ چيزي جز ورزش را براي زندگي و سلامت انسان موثر قرار نداده است و اميدواريم به اين مهم بيشتر توجه كنيم.
وي تصريح كرد: در آخر باز هم مي‌گويم كه ورزش خمودگي، سستي، ضعف و امراض را در انسان از بين مي‌برد.
آيت‌الله نوري همداني برگزاري كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش را از ضروريات ورزش امروز دانست و تاكيد كرد: به شرط اينكه اين حركت تنها در برگزاري يك كنگره خلاصه نشود و آنچه در اين كنگره به آن پرداخته مي‌شود، در ورزش كشور به صورت جدي به اجرا در آيد.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 27726
دسترسی سریع به انجمن ها