عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آماده تقويت همكاري‌هاي حوزه و تربيت ‌بدني هستيم

آماده تقويت همكاري‌هاي حوزه و تربيت ‌بدني هستيم
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:23 ب.ظ

آيت‌الله مقتدايي:
آماده تقويت همكاري‌هاي حوزه و تربيت ‌بدني هستيم

خبرگزاري فارس: مدير حوزه‌هاي علميه گفت: حوزه علميه از هر نظر آماده تقويت همكاري‌ها با سازمان تربيت ‌بدني در راستاي توسعه فرهنگ در ورزش است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله مقتدايي در ديدار اعضاي اجرايي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش تصريح كرد: براي حوزه علميه قدوم مباركي است كه اين كنگره مي‌تواند نقش اساسي در روحيه و جذب جوانان به تربيت‌بدني و ورزش داشته باشد.
وي ادامه داد: تا‌كنون بين مراكز تربيت‌بدني و حوزه‌هاي علميه چندان هماهنگي‌اي وجود نداشته است و دليل آن به واسطه اين است كه شايد تا‌كنون ورزش در جهاتي حركت مي‌كرد كه از نگاه علما با فرهنگ ديني و معنوي كمي فاصله داشت و از اين نظر به ورزش نگاه مي‌شد اما امروز اين نگاه در حوزه‌هاي علميه به ورزش وجود ندارد و آماده همكاري كامل و لازم با دستگاه ورزش براي توسعه فرهنگ در اين عرصه مهم اجتماعي هستيم.
مدير حوزه‌هاي علميه تصريح كرد: بايد تمام علما را به ميدان بياوريم و از نقش ورزش در صحت و سلامت بدن بگوييم زيرا مقام معظم رهبري نيز اهل ورزش كردن هستند و ايشان عموم را نسبت به اهميت دادن به ورزش و پرداختن به آن تشويق مي‌كنند.
وي يادآور شد: تعبير من از ورزش اين است كه از ورزش معجزه‌ها ديده‌ام و در حال حاضر اگر در هفته چند روزي را به ورزش اختصاص ندهم با مشكلات جسماني رو‌به‌رو مي‌شوم.
آيت‌الله مقتدايي بيان داشت: معتقدم كه بايد ورزش را در حوزه جا بياندازيم و وقتي همه ببينند كه طلاب در مراكز حوزوي به ورزش مي‌پردازند و ورزش را در بين مسائل مهم قرار مي‌دهند، نگاه‌ها به ورزش در حوزه مثبت مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: در عبادت، تحصيل، تحقيق و پژوهش طلاب و روحانيون قطعا ورزش اثرات مثبتي خواهد داشت و چنانچه بتوانيم به صورت جدي اين مقوله را وارد حوزه‌هاي علميه كنيم، بعد از گذر از دوره‌اي، همه علاقمند به ورزش خواهند شد.
مدير حوزه‌هاي علميه اضافه كرد: برگزاري كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش فوايد بسياري براي حركت ورزش ما در مسير توجه به فرهنگ در كنار ورزش دارد و ما نيز آمادگي داريم كه ورزش در حوزه‌هاي علميه به يك فرهنگ تبديل شود و توسعه يابد.
وي عنوان داشت: هدف ما اين است كه طلبه‌هاي جواني كه وارد حوزه‌هاي علميه مي‌شوند بايد در كنار تحصيل و پژوهش به مقوله ورزش نيز توجه كنند و اجازه ندهيم اوقات فراغت آنها به راحتي از دست برود.
آيت‌الله مقتدايي خاطرنشان كرد: وقتي سجده كردن يك ورزشكار كشورمان را بعد از دستيابي به پيروزي مي‌بينم، واقعا اين مهم قابل ستايش است زيرا تاثيري كه نمايش اين تصوير در بين مردم دارد بسيار زياد است.
وي يادآور شد: امروز بايد در محيط‌هاي ورزشي به سمتي حركت كنيم كه به هنگام پخش صداي اذان، ورزشكاران ما تمام امور خود را رها كرده و به نماز مشغول شوند و اگر اينگونه شد موفق شده‌ايم كه فرهنگ ديني را در ورزش وارد كنيم.
مدير حوزه‌هاي علميه تاكيد كرد: اميدواريم با عنايت ويژه سازمان تربيت‌بدني قدم‌هاي خوبي براي رشد و توسعه ورزش در حوزه‌هاي علميه برداشته شود و در زميني كه در شهرك مهديه قم آماده است با توجه سازمان مجموعه‌اي ورزشي براي طلاب راه‌اندازي شود.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها