عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جذابيت‌هاي قرآن با استفاده از ابزار هنري ارائه شود

جذابيت‌هاي قرآن با استفاده از ابزار هنري ارائه شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:24 ب.ظ

نماينده نيشابور در مجلس:
جذابيت‌هاي قرآن با استفاده از ابزار هنري ارائه شود

خبرگزاري فارس: نماينده مردم نيشابور و فيروزه در مجلس شوراي اسلامي گفت: هنرمندان و خالقان آثار هنري مي‌توانند آيات نوراني قرآن را با ابزار هنري به شكلي جذاب ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد به نقل از روابط عمومي دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني، حجت‌الاسلام سيدعلي حسيني اظهار داشت: بايد با بهترين شيوه‌ها و ابزار، قرآن و احكام نوراني آن را منتشر كرد.
نماينده مردم نيشابور و فيروزه در مجلس شوراي اسلامي، افزود: بيان محتواي قرآن بر عهده مفسران و قاريان است و در بعد جذابيت بصري نيز هنرمندان هنرهاي سنتي نقش بسيار مهمي دارند.
وي با اشاره به جلوه هاي فصيح و بليغ قرآن به عنوان يك اثر هنري فاخر، اظهار داشت: هنرمنداني كه ابعاد تعهد و ارزشي بالايي دارند سعي مي‌كنند آثار هنري خود را از طريق خدمت به قرآن كريم ماندگار كنند.
حسيني ادامه داد: هنرهاي قرآني همچون تذهيب، صفحه آرايي، جلدآرايي و خطاطي تاثير و نقش زيادي در افزايش جذابيت‌هاي بصري و پيام‌هاي قرآني دارند.
نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي بابيان اينكه تذهيب از هنرهاي بسيار دقيق و قديمي درحوزه فعاليت‌هاي قرآني است، تصريح كرد: شايد بتوان گفت هنر تذهيب همزمان با كتابت به وجود آمده و به صورت تكاملي پيشرفت داشته است به گونه‌اي كه امروز هيچ قرآني وجود ندارد مگر اينكه به تذهيب، صفحه‌آرايي و جلدآرايي مزين باشد.
وي افزود: امروز به بركت انقلاب اسلامي ايران و اهميتي كه براي اشاعه احكام و ارزش‌هاي قرآن وجود دارد، جشنواره‌هاي علوم و هنرهاي قرآني متعددي برگزار مي‌شود.
حسيني با اشاره به حديثي از پيامبر مكرم اسلام(ص) مبني بر اينكه خادمان قرآن، وارثان اهل بهشت هستند، گفت: هنرمندان هنرهاي قرآني نيز جزو خادمان اين كتاب آسماني و در نتيجه از جمله با معرفت‌ترين اهالي بهشت هستند.
وي درباره وظايف نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در قبال قرآن و خادمان آن نيز اظهار داشت: نمايندگان مجلس سعي مي‌كنند در لوايحي كه ‌ارائه مي‌شود، از سازمان‌هاي فعال در امور قرآني‌ حمايت كنند.
حسيني با تاكيد بر اينكه كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در خدمت برنامه‌هاي فرهنگي است، خاطرنشان كرد: در اين راستا بيشترين ارتقا سطح بودجه فرهنگي و قرآني را در مجلس هشتم و همچنين رشد 100درصدي اين بودجه را در سال‌جاري نسبت به پارسال داشتيم.
عضو مجمع نمايندگان استان خراسان رضوي با بيان اينكه مجلس نهايت حمايت خود را از برنامه‌هاي قرآني داشته است، ادامه داد: بايد مجلس، دولت، مردم و همه اركان نظام طبق وصيت پيامبر اسلام(ص)عامل به قرآن باشند و دين خود را نسبت به آن ادا كنند.
وي اظهار اميدواري كرد: در اين فضاي معنوي موجود كشور همه كساني كه شيفته قرآن هستند بتوانند دين خود را به بهترين شكل و در حد توان و استعداد خود به اين كتاب شريف آسماني ادا كنند.
دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني از 24 بهمن در مشهد آغاز شده است و تا اول اسفند ادامه دارد.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها