عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

‌اطلاع‌رساني مناسب عاملي براي رفع مشكلات كودكان خياباني است

‌اطلاع‌رساني مناسب عاملي براي رفع مشكلات كودكان خياباني است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:25 ب.ظ

قائم مقام صداوسيماي خراسان رضوي:
‌اطلاع‌رساني مناسب عاملي براي رفع مشكلات كودكان خياباني است

خبرگزاري فارس: قائم مقام سازمان صداوسيماي خراسان رضوي گفت: اطلاع‌رساني مناسب عاملي براي رفع مشكلات كودكان خياباني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سيدمحمدصادق مركبي‌ در نشست خبري در فرمانداري مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور كودكان خياباني و بي سرپرست در جامعه كه داراي شرايط اجتماعي، فرهنگي، خانوادگي و آموزشي خوبي نيستند، وضعيت اجتماعي جامعه را به چالش مي‌كشد.
قائم مقام سازمان صداوسيماي خراسان رضوي با بيان اينكه كودكان بي سرپرست و خياباني آسيبي براي جامعه به حساب مي‌آيند، ادامه داد: اين كودكان با تربيت‌هاي نادرست وارد جامعه شده و در ابتدا خود و سپس تمام افراد جامعه را مورد آسيب قرار مي‌دهند.
مركبي درباره آسيب‌هاي ايجاد شده توسط كودكان بي سرپرست و خياباني افزود: وجود اين كودكان بستر مناسبي براي ايجاد مشاغل كاذب و ترويج بزهكاري شده كه اثرات جبران ناپذيري را به جامعه تحميل مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه كودكان آينده ساز جامعه هستند، خاطرنشان كرد: موسسه‌هاي مردم نهاد و در كنار آن رسانه‌ها نقش بسزايي در شناسايي و كنترل آسيب‌هاي اجتماعي داشته و باعث هوشياري و تغيير نگاه عموم مردم با معضلات اجتماعي مي‌شوند.
قائم مقام سازمان صداوسيماي خراسان رضوي با اعلام اينكه آموزش نقش مهمي در تربيت و آينده كودكان دارد، ادامه داد: كودكان بي سرپرست بايد توسط موسسه‌هاي خيريه همچون موسسه گلستان علي(ع) از نظر اجتماعي و اخلاقي مورد بررسي قرار گرفته و سپس با آموزش‌هاي مناسب سطح آگاهي‌هاي اين افراد را بالا برد.
مركبي با اشاره به اطلاع‌رساني درباره كودكان خياباني بيان داشت: بايد در اطلاع‌رساني راه‌هاي كنترل، بهبود و رفع اين معضل اجتماعي مورد بررسي قرار گرفته و آسيب‌هاي اجتماعي اين معضل را براي عموم مردم روشن و نمايان كرد.
وي‌ برگزاري جشنواره سراسري عكس گلستانه توسط موسسه خيريه گلستان علي(ع) را گامي بزرگ براي كاهش اين معضل اجتماعي دانست و تصريح كرد: اگر در چنين جشنواره‌هايي از ابزار هنر به درستي استفاده شود، شاهد كاهش چشمگير آسيب‌هاي اجتماعي خواهيم بود.
قائم مقام سازمان صداوسيماي خراسان رضوي، حمايت مسئولان از جشنواره‌هاي هنري را در كاهش تعداد كودكان خياباني امري مهم و ضروري برشمرد و بيان داشت: مسئولان با حمايت‌هاي خود مي‌توانند در افزايش برگزاري چنين جشنواره‌هايي با موضوع كودكان خياباني و بي سرپرست نقش تاثيرگذاري را ايفا كنند.
وي با تاكيد بر نقش اساسي و اصلي رسانه‌ها بر كاهش آسيب‌هاي اجتماعي گفت: رسانه‌هاي مختلف با معرفي معضلات اجتماعي به شيوه‌هاي متنوع باعث شناخت بيشتر آسيب‌هاي موجود در جامعه مي‌شوند.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها