عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شهرستان اردستان كمبود پزشك متخصص دارد

شهرستان اردستان كمبود پزشك متخصص دارد
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:25 ب.ظ

نماينده مردم اردستان در مجلس:
شهرستان اردستان كمبود پزشك متخصص دارد

خبرگزاري فارس: نماينده مردم اردستان در مجلس گفت: شهرستان اردستان با كمبود پزشك متخصص مواجه است و پزشك مورد نياز براي اين شهرستان را نبايد از روي جمعيت محاسبه كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردستان، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مصطفي طباطبايي‌نژاد شنبه شب در همايش تجليل از خيرين شبكه بهداشت و درمان اردستان و مراسم افتتاح ساختمان جديد اورژانس اين شهرستان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهر ضمن تبريك هفته وحدت اظهار داشت: ساخت بيمارستان و فراهم كردن امكانات بيمارستاني اجر اخروي بسيار فراواني دارد.
وي با بيان اينكه در راستاي اقدامات صورت گرفته توسط خيرين براي بيمارستان شهيد دكتر بهشتي اردستان اقدامات خوبي هم از طرف مسئولان صورت گرفته است، تصريح كرد: اختصاص اعتبار 100ميليون توماني از طرف وزير بهداشت و گرفتن يك دستگاه آمبولانس براي روستاي نيسيان از جمله اين موارد است.
نماينده مردم اردستان در مجلس در ادامه يكي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي را موفقيت‌هاي به دست آمده در حوزه بهداشت و سلامت اعلام كرد و گفت: در پزشكي پيشرفت‌هاي خوبي حاصل شده است و تمامي عمل‌هاي جراحي در داخل كشور انجام مي‌شود و حتي از كشورهاي ديگر براي درمان به ايران مي‌آيند.
طباطبايي‌نژاد به كمبود پزشك متخصص در شهرستان اردستان اشاره كرد و افزود: در شهرهاي بزرگ قدم به قدم پزشك متخصص وجود دارد و بايد مشكلات قانوني از جمله تعداد جمعيت را براي حضور پزشكان متخصص برطرف كرد.
وي با اشاره به اينكه در اكثر رشته‌هاي تخصصي يك پزشك متخصص در شهرستان وجود دارد كه در اين زمينه امكان انتخاب براي مردم را از بين برده است، تصريح كرد: در حدود 400 پزشك متخصص از شهرستان اردستان در سطح استان و كشور مشغول به فعاليت هستند كه بايد زمينه‌هاي حضور آنها در شهرستان را فراهم كرد.
نماينده مردم اردستان در مجلس شوراي اسلامي به قرار گرفتن شهرستان اردستان در مسير جاده ترانزيت اشاره كرد و افزود: پزشك متخصص براي شهرستان اردستان را نبايد از روي جمعيت آن محاسبه و در نظر گرفت.
طباطبايي‌نژاد به تصادف اتوبوس در ماه‌هاي گذشته در مسير اردستان اشاره كرد و بيان داشت: در آن زمان حتي براي بستري كردن مصدومان در اورژانس مكان مناسب وجود نداشت كه با احداث ساختمان جديد اين مشكل برطرف شده است.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها