عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شهرداري موانع و آسيب‌هاي اجراي پروژه‌ها را شناسايي كند

شهرداري موانع و آسيب‌هاي اجراي پروژه‌ها را شناسايي كند
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:29 ب.ظ

دبير انجمن انبوه‌سازان مسكن و ساختمان استان قزوين:
شهرداري موانع و آسيب‌هاي اجراي پروژه‌ها را شناسايي كند

خبرگزاري فارس: دبير انجمن انبوه‌سازان مسكن و ساختمان استان قزوين گفت: شهرداري قزوين بايد از هم‌اكنون به فكر شناسايي موانع و آسيب‌شناسي روند اجرا، تكميل و تثبيت طرح‌ها و پروژه‌ها باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين به نقل از روابط عمومي شهرداري قزوين، محمد رئوفيان بيان داشت: اقداماتي كه توسط شهرداري قزوين در راستاي جذب سرمايه بخش خصوصي و جلب مشاركت سرمايه‌گذاران حوزه‌هاي مختلف فرهنگي، تفريحي، رفاهي و عمراني در شهر قزوين صورت گرفته در نوع خود بي‌مانند بوده و نشانگر باور و اعتقاد مجموعه مديريت شهري به حقوق شهروندي است.
وي ادامه داد: البته شهرداري قزوين همان گونه كه براي جذب سرمايه‌گذار و تعيين اولويت‌هاي عمراني، تفريحي و رفاهي شهر برنامه‌ريزي كرده، بايد از هم‌اكنون به فكر شناسايي موانع و آسيب‌شناسي روند اجرا، تكميل و تثبيت اين طرح‌ها باشد تا از بروز هر‌گونه خسران در بدنه شهر ممانعت به عمل آورد.
دبير انجمن انبوه سازان مسكن و ساختمان استان قزوين عنوان داشت: در پي توافق‌هاي بزرگ صورت گرفته در امور سرمايه‌گذاري و به ويژه در حوزه امور عمراني، حجم مسئوليت‌هاي شهرداري دوچندان شده و در چنين شرايطي بيم آن مي‌رود كه با مشكلات شبكه‌اي و برخي كاستي‌ها در روند اجراي طرح مواجه شود.
وي تصريح كرد: اين هوشياري و تدبير مديران شهرداري را مي‌طلبد كه براي به ثمر نشستن اين حجم قرارداد، خود را از هم‌اكنون آماده كنند و با آماده‌سازي سامانه اجرايي شهرداري و نظارت دقيق بر روند اجراي طرح‌ها پيش‌بيني‌هاي لازم را با اتكا به نظرات كارشناسان زبده در اين حوزه به عمل آورند.
رئوفيان اعلام كرد: استفاده از روش‌هاي نوين بانكي در راستاي جمع‌آوري مطالبات شهرداري، سرمايه‌گذاري در بانك شهر، ارتقاي بودجه شهرداري به ويژه در حوزه عمراني، انعقاد قراردادهاي چند ميليارد توماني با سرمايه‌گذاران موفق كشور، برقراري ارتباط مناسب با بانك‌ها و شركت‌هاي تأمين سرمايه، تعامل با بانك شهر، انتشار و فروش 100 ميليارد تومان اوراق مشاركت تنها بخشي از اين اقدامات شهرداري در سال‌هاي اخير به شمار مي‌رود.
وي همچنين از ايجاد كارگروه قزوين + 20 در قالب تيمي متشكل از صاحب‌نظران و كارشناسان تحصيلكرده، متخصص و مجرب در حوزه عمران، معماري و شهرسازي به عنوان يكي ديگر از اقدامات شايسته شهرداري ياد كرد.
دبير انجمن انبوه سازان مسكن و ساختمان استان قزوين تأكيد كرد: توان علمي، فني و اجرايي اين تيم به عنوان پشتوانه‌اي قوي براي شهرداري در نيازسنجي از شهر، شناسايي طرح‌هاي اولويت‌دار و چگونگي اجراي آنها مفيد بوده و درصد خطا را در برنامه‌هاي شهر به واسطه اخذ نظرات كارشناسان حوزه‌هاي مختلف به حداقل رسانده است.
وي يادآور شد: اگرچه شناسايي نيازهاي شهر و اولويت بندي آنها سبب ايجاد فوريت در روند پاسخگويي به نيازهاي شهروندان مي‌شود، اما آنچه مسلم مي‌كند اين است كه برخي طرح‌ها از جذابيت كافي براي جذب سرمايه‌گذار برخوردار نيستند و همين امر سرمايه آنها را به شهري ديگر سوق مي‌دهد.
رئوفيان اضافه كرد: تنوع در طرح‌هاي فراخوان شده عامل اصلي پويايي حوزه سرمايه‌گذاري به شمار مي‌رود و مديران اين حوزه بايد توجه ويژه‌اي به آن داشته باشند.
وي با اشاره به تعامل سه‌جانبه شهرداري، شوراي اسلامي شهر و شوراي عالي سرمايه‌گذاري، از اين رويكرد به عنوان يكي از عوامل اثرگذار و حياتي در راستاي توسعه و آباداني شهر قزوين ياد كرد و گفت: اين همكاري و همدلي موجب تسهيل امور و تسريع در روند اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي شهري مي‌شود و بديهي است كه هر‌چه‌قدر در اين حوزه دستاورد پررنگ‌تري را شاهد باشيم، به همان ميزان بر رضايت و همراهي شهروندان با بدنه مديريت شهري افزوده مي‌شود.
وي از بوستان باراجين به عنوان يكي از طرح‌هاي حياتي شهر قزوين به لحاظ موقعيت جغرافيايي، وسعت و نوع كاربري ياد كرد و بيان داشت: بوستان باراجين فرصتي استثنايي و ويژه براي شهر قزوين به شمار مي‌رود كه اجراي هر طرح و اتخاذ هر تصميمي در مورد آن ديگر قابل جبران نيست.
دبير انجمن انبوه سازان مسكن و ساختمان استان قزوين عنوان داشت: از اين‌رو از مجموعه مديريت شهري و به ويژه شخص شهردار به عنوان رأس اين هرم انتظار مي‌رود با برنامه‌ريزي دقيق و همه‌جانبه‌ نگر و فارغ از نگاه عجولانه و غير منطقي، نسبت به اتخاذ تصميم معقول، سرنوشت‌ساز و در حد ملي براي اين بوستان كه در صورت تصميم‌گيري اصولي و كارشناسي نقش انكارناپذيري را در توسعه شهر قزوين و رونق اقتصادي اجتماعي آن ايفا خواهد كرد، اقدام كند.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها