عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايران در حال تبديل شدن به قدرت جهاني است

ايران در حال تبديل شدن به قدرت جهاني است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:29 ب.ظ

كارشناس ارشد مسائل استراتژيك وزارت امور خارجه:
ايران در حال تبديل شدن به قدرت جهاني است

خبرگزاري فارس: كارشناس ارشد مسائل استراتژيك وزارت امور خارجه گفت: در حال حاضر كشورمان در حال تبديل شدن از يك قدرت منطقه‌اي به يك قدرت جهاني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد قزوين، محمد‌حسن قديري در جمع دانشجويان دانشگاه آزاد قزوين بيان داشت: به بركت انقلاب اسلامي در همه زمينه‌ها شاهد رشد و توسعه بوده‌ايم كه يكي از همين دستاوردهاي انقلاب، دانشگاه آزاد است كه خود مردم بودجه آن را تأمين كرده‌اند چراكه بودجه آموزش عالي محدود است و نمي‌توان از بودجه‌هاي وزارتخانه‌هاي ديگر كم كرد و به آموزش عالي داد.
وي ادامه داد: اتفاقاتي كه در كشور تونس، مصر و ساير كشورهاي خاورميانه در حال وقوع است همه از تأثيرات انقلاب اسلامي است و امروز صدور انقلاب اسلامي را به وضوح مي‌بينيم.
كارشناس ارشد مسائل استراتژيك وزارت امور خارجه افزود: در حال حاضر كشورمان در حال تبديل شدن از يك قدرت منطقه‌اي به يك قدرت جهاني است.
وي عنوان كرد: وقتي شوراي امنيت سازمان ملل تصميم گرفت ايران را تحريم كند رئيس جمهور ايران بيان كرد اين قطعنامه‌ها را پاره مي‌كنيم و به سطل زباله مي‌اندازيم، اين به معناي صلابت ايران است و به همين دليل است كه آمريكا و يا اسرائيل جرأت حمله كردن به ايران را ندارند.
قديري اعلام كرد: موفقيت در زمينه انرژي هسته‌اي، ساخت و پرتاب ماهواره، ساخت هواپيماي نظامي رادار گريز، زيردريايي، توليد و صادرات بنزين و بسياري ديگر از دستاوردهاي كشورمان آنقدر بسيار شده كه ديگر براي مردم عادي شده است، در حالي كه از نظر جهانيان بسيار مهم و تعجب برانگيز است.
وي در ادامه به درآمدهاي نفتي كشورمان و چگونگي تخصيص بودجه سالانه كشور اشاره كرد و توضيح داد: بودجه سال 89 با احتساب فروش نفت 68 دلاري به ازاي هر ايراني در هر ماه مبلغ 48 هزار و اندي مي‌شود كه اگر كل بودجه عمومي دولت را در نظر بگيريم ماهي 142 هزار تومان به ازاي هر ايراني خواهد بود كه اگر هزينه‌هاي دولت را كسر كنيم، بودجه‌هايي همچون عمراني نزديك به 33 هزار تومان، آموزش و پرورش 13 هزار تومان، درمان 9 هزار تومان و هزينه سياست خارجي تنها 475 تومان براي هر ايراني در ماه خواهد بود.
كارشناس ارشد مسائل استراتژيك وزارت امور خارجه يادآور شد: پس اگر اين وضعيت را بدانيم به جاي اين كه بگوييم دولت با اين همه درآمد چه كار مي‌كند بايد بپرسيم كه دولت چگونه با اين بودجه محدود قادر به اداره كشور است.
وي تأكيد كرد: كسي كه تصورش اين است كه درآمد دولت بيشتر از اين واقعيت‌هاست خود به خود دچار سوءظن مي‌شود، اگر واقعيت‌ها گفته شود بسياري از شبهات برطرف خواهد شد.
در ادامه رئيس دانشگاه آزاد قزوين اظهار داشت: بايد قدر انقلاب را دانست، اگر تصويري از ايران قبل از انقلاب وجود داشت كه با وضعيت فعلي مقايسه مي‌كرديم، متوجه مي‌شديم از نظر شاخص‌هاي علمي، آموزشي، بهداشت و درمان بسيار پيشرفت كرده‌ايم و اين توسعه و پيشرفت به بركت انقلاب اسلامي‌، امام (ره) و مقام معظم رهبري، تلاش‌هاي دولتمردان گذشته تاكنون و نمايندگان مردم در ادوار مختلف در مجلس شوراي اسلامي است.
وي خاطر‌نشان كرد: بايد قدر مردم را دانست چرا‌كه مردم پشتوانه اصلي نظام هستند به همين دليل بايد همه تلاش خود را براي سربلندي ايران اسلامي انجام دهيم و ايران را به جايگاه اول جهان برسانيم چرا‌كه ايراني، شايسته سربلندي است و وجود نسل جوان، باهوش و علاقمند به دانش، كشورمان را مي‌تواند به قدرت اول منطقه تبديل كند.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها