عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

زمينه پاسخگويي به پرسش‌هاي نوين فراهم شود

زمينه پاسخگويي به پرسش‌هاي نوين فراهم شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:32 ب.ظ

مدير مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي:
زمينه پاسخگويي به پرسش‌هاي نوين فراهم شود

خبرگزاري فارس: مدير مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي گفت: نياز اجتماعي مردم پرسش‌هاي نوين است كه علاوه بر پرسش‌هاي سنتي بايد به آنها نيز پاسخ داده شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم،‌ حجت‌‌الاسلام حميد شهرياري در مراسم رونمايي از نرم‌افزار جامع فقه اهل بيت ‌(ع) كه در اجلاس مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي برگزار شد، با اشاره به لزوم فهم عميق از دين تصريح كرد: آمدن برنامه‌ها و ابزارهاي جديد مسئوليت ما را سنگين‌تر مي‌كند و فضاي جديدي كه پيش روي گشوده شده پرسش‌هاي جديد و شديدي را ايجاد كرده است.
وي افزود: در زمان گذشته پرسش‌هاي محدودتري نزد مراجع مطرح مي‌شد، اما امروز مخاطبان ميليوني تبديل به پرسش مخاطبان ميلياردي شده‌اند و پرسش‌هاي آنان هم به همين ميزان رشد كرده است.
مدير مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي با بيان اينكه اين پرسش‌ها نياز جدي به تحقيق مضاعف دارد، بيان داشت: به دليل توسعه‌هاي فناوري پرسش‌هاي نويني به ‌وجود آمده ‌است كه جواب آن به سهولت پيدا نمي‌شود.
وي با تاكيد بر كاربردي شدن علوم گفت: نياز اجتماعي مردم پرسش‌هاي نوين است كه علاوه بر پرسش‌هاي سنتي بايد به آنها نيز پاسخ داده شود.
شهرياري ادامه داد: امروز علم فقه نيازمند توسعه و تحول است و اين علم بايد كاربردي باشد تا در جامعه موثر شود.
وي اظهار داشت: اگر علمي را كه به آن تمسك مي‌كنيم قابليت امروزي نداشته باشد، معلوم است كه ما كم‌كاري كرده‌ايم.
رئيس مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي اضافه كرد: با بزرگاني چون آيت‌الله صافي ارتباطات خوبي داريم و اميدواريم در مدرس عزيزان اين امكانات فراهم شود تا فقه را در صحنه روزگار بياورند و بتوانند مسئوليت خود را به خوبي به عرصه ظهور برسانند.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها