عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

راه مقابله با انحرفات جوانان استفاده از ابزارهاي نوين است

راه مقابله با انحرفات جوانان استفاده از ابزارهاي نوين است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:32 ب.ظ

قائم مقام مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي:
راه مقابله با انحرفات جوانان استفاده از ابزارهاي نوين است

خبرگزاري فارس: قائم مقام مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي گفت: دشمنان تمام تلاش خود را براي انحراف نسل‌هاي جديد از طريق ابزارهاي نوين به كار مي‌برند و راه مقابله با اين به انحراف‌ها استفاده از ابزارهاي نوين است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم،‌ حجت‌الاسلام محمدحسين بهرامي در مراسم رونمايي از نرم افزار جامع فقه ‌اهل بيت‌ (ع) با گراميداشت ولادت با سعادت پيامبر عظيم‌الشأن اسلام (ص) تصريح كرد: به حق بايد گفت كه احياگر سنت نبوي در آغازين قرن دوم امام باقر و امام‌ صادق ‌(ع) بودند كه با حوزه علميه‌اي كه در مدينه و كوفه برپا كردند مكتب پيامبر (ص) را احيا كردند.
بهرامي ادامه داد: امام باقر ‌(ع) همواره مانع از اين شدند كه گرايش‌هاي عقلي اين رسالت را به انحراف بكشند و در حوزه علميه‌اي كه توسط امام باقر‌ (ع) و امام صادق‌ (ع) سال‌هاي متوالي توسعه پيدا كرد، بسياري از عالمان برجسته خوشه‌چيني كردند تا آن را در گستره تاريخ تداوم ببخشند.
وي تصريح كرد: امروز وارث زحمات عالماني هستيم كه در قرون متمادي شهر به شهر مباني عرضه شده توسط پيامبر اكرم و احياشده توسط امام صادق ‌(ع) را حفظ كردند تا به دست ما برسد.
قائم مقام مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي اظهار داشت: تشيع همچون گذشته دو وظيفه را بر عهده دارد، يكي از اين وظايف اين است كه در برابر هجمه‌ها از كيان فرد دفاع كند و ديگري اينكه معارف را به تشنگان جهان رسانه و آنها را از اين شيريني بهره‌مند سازد.
وي همچنين با بيان اينكه دشمنان اسلام تمام همت و تلاش خود را براي به انحراف كشيدن نسل‌هاي جديد از طريق اين ابزارهاي نوين به كار بسته‌اند، ‌اظهار داشت: راه مقابله با اين به انحراف كشيدن‌ها استفاده از ابزارهاي نوين است.
بهرامي با اشاره به نسخه جديد نرم‌افزار جامع اهل بيت ‌(ع) تصريح كرد: با استفاده از اين نرم‌افزار مي‌توانيم با توجه به بيداري كشورهاي منطقه نداي اسلام حقيقي را به اين مناطق برسانيم.
وي اظهار داشت: همگام با زمان بودن به معناي نفي گذشته نيست و در اين نرم‌‌افزار تلاش شده است تا مباني كه فقه جواهري را شكل مي‌دهند و پايه‌هاي حقيقي علوم اسلامي هستند ديجيتالي شده و در اختيار محققان قرار گيرد.
قائم مقام مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي ادامه داد: امروز محور و مدار بسياري از فعاليت‌هاي آموزشي، پژوهشي و تبليغي براساس حركت‌هايي است كه در اين مركز شكل گرفته است.
وي خاطرنشان كرد: نرم‌افزار جامع فقه اهل بيت ‌(ع) از همه نظر سرآمد نرم‌افزارهاي مركز تحقيقات كامپيوتري نور است و كامل‌ترين نرم‌افزاري است كه تاكنون توليد شده است.
بهرامي در پايان اضافه كرد: 3 هزار جلد كتاب فقهي در اين نرم‌افزار عرضه شده است كه امروز اين كتاب‌ها به صورت نسخه كاغذي در اختيار محققان نيست.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها