عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايجاد شبكه تبليغي فرهنگي در خراسان جنوبي

ايجاد شبكه تبليغي فرهنگي در خراسان جنوبي
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:33 ب.ظ

با اولويت مدارس شبانه‌روزي تصويب شد؛
ايجاد شبكه تبليغي فرهنگي در خراسان جنوبي

خبرگزاري فارس: با تصويب شوراي فرهنگ عمومي خراسان جنوبي طرح ايجاد شبكه تبليغي فرهنگي استان با اولويت مدارس شبانه‌روزي تصويب شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي در جلسه اين شورا به بيان پيشنهاداتي كه در گروه هماهنگي و برنامه‌ريزي تصويب شده بود پرداخت.
محمد مطهري‌فر به بيان مشخصات طرح شبكه تبليغي فرهگي پرداخت و افزود: اين طرح در دبيرستان‌ها و مدارس شبانه‌روزي دخترانه با تعداد 110 نفر طلبه آموزش ديده تبيلغات اسلامي اجرا شده و به شبهات دانش‌آموزان پاسخ داده مي‌شود.
وي ادامه داد: براي دبيرستان‌ها و شبانه‌روزي‌هاي پسرانه نيز بايد توسط سازمان تبليغات اسلامي براي فروردين‌ماه سال آينده برنامه‌ريزي شود و براي 110 مربي كه توسط آموزش و پرورش معرفي مي‌شوند دوره آموزشي برگزار شده تا اين افراد گواهينامه ضمن خدمت دريافت كنند.

* اختصاص 10 درصد فضاي محيط شهري در اختيار شوراي فرهنگ عمومي
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي يكي ديگر از پيشنهادات اين گروه را تشكيل كميته‌اي براي تبليغات سطح شهر با حضور كارشناس ديني و با مسئوليت حوزه هنري دانست و گفت: شهرداري نيز بايد با تعيين ابعاد، تعداد و هزينه‌ها 10 درصد از فضاي محيطي سطح شهر را به كميته پيشنهاد داده تا در اختيار شوراي فرهنگ عمومي استان قرار گيرد.
مطهري‌فر ادامه داد: يكي ديگر از پيشنهادات نيز ديوارنويسي دبيرستان‌هاي دخترانه و پسرانه با شعارهايي كه به صورت فصلي تغيير كند، بود و صدا و سيما نيز در راستاي تبليغات حجاب و عفاف با اين شورا همكاري كند.
وي ادامه داد: يكي ديگر از پيشنهادات اين گروه اين است كه خانه مطبوعات با همكاري روزنامه‌هاي محلي احاديث و روايات مربوط به حجاب و عفاف را در صفحه نخست روزنامه به مدت سه ماه چاپ كنند.

* تشكيل كميته نظارت و ارزيابي مصوبات شوراي فرهنگ عمومي
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي تصريح كرد: بر اساس تصويب شوراي فرهنگ عمومي بايد كميته نظارت و ارزيابي بر عملكرد دستگاه‌هاي مجري مصوبات شوراي فرهنگ عمومي تشكيل شود كه اعضاي اين كميته شامل مديركل امور بانوان استانداري، مشاور استاندار در امور روحانيت، مشاور جوان استاندار و صدا و سيما هستند.
همچنين در اين جلسه طرح برگزاري گفتمان ديني در مدارس و دانشگاه‌ها نيز مطرح شد كه با دستور استاندار خراسان جنوبي قرار شد اصل طرح در شورا مطرح و بعد رأي‌گيري شود.
تأخير 15 دقيقه‌اي در آغاز جلسه و غيبت نايب رئيس شوراي فرهنگ عمومي خراسان جنوبي حجت‌الاسلام علي رضايي بيرجندي از جمله حواشي اين جلسه بود.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها