عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ايجاد شبكه تبليغي فرهنگي در خراسان جنوبي

ايجاد شبكه تبليغي فرهنگي در خراسان جنوبي
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:33 ب.ظ

با اولويت مدارس شبانه‌روزي تصويب شد؛
ايجاد شبكه تبليغي فرهنگي در خراسان جنوبي

خبرگزاري فارس: با تصويب شوراي فرهنگ عمومي خراسان جنوبي طرح ايجاد شبكه تبليغي فرهنگي استان با اولويت مدارس شبانه‌روزي تصويب شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي در جلسه اين شورا به بيان پيشنهاداتي كه در گروه هماهنگي و برنامه‌ريزي تصويب شده بود پرداخت.
محمد مطهري‌فر به بيان مشخصات طرح شبكه تبليغي فرهگي پرداخت و افزود: اين طرح در دبيرستان‌ها و مدارس شبانه‌روزي دخترانه با تعداد 110 نفر طلبه آموزش ديده تبيلغات اسلامي اجرا شده و به شبهات دانش‌آموزان پاسخ داده مي‌شود.
وي ادامه داد: براي دبيرستان‌ها و شبانه‌روزي‌هاي پسرانه نيز بايد توسط سازمان تبليغات اسلامي براي فروردين‌ماه سال آينده برنامه‌ريزي شود و براي 110 مربي كه توسط آموزش و پرورش معرفي مي‌شوند دوره آموزشي برگزار شده تا اين افراد گواهينامه ضمن خدمت دريافت كنند.

* اختصاص 10 درصد فضاي محيط شهري در اختيار شوراي فرهنگ عمومي
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي يكي ديگر از پيشنهادات اين گروه را تشكيل كميته‌اي براي تبليغات سطح شهر با حضور كارشناس ديني و با مسئوليت حوزه هنري دانست و گفت: شهرداري نيز بايد با تعيين ابعاد، تعداد و هزينه‌ها 10 درصد از فضاي محيطي سطح شهر را به كميته پيشنهاد داده تا در اختيار شوراي فرهنگ عمومي استان قرار گيرد.
مطهري‌فر ادامه داد: يكي ديگر از پيشنهادات نيز ديوارنويسي دبيرستان‌هاي دخترانه و پسرانه با شعارهايي كه به صورت فصلي تغيير كند، بود و صدا و سيما نيز در راستاي تبليغات حجاب و عفاف با اين شورا همكاري كند.
وي ادامه داد: يكي ديگر از پيشنهادات اين گروه اين است كه خانه مطبوعات با همكاري روزنامه‌هاي محلي احاديث و روايات مربوط به حجاب و عفاف را در صفحه نخست روزنامه به مدت سه ماه چاپ كنند.

* تشكيل كميته نظارت و ارزيابي مصوبات شوراي فرهنگ عمومي
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي تصريح كرد: بر اساس تصويب شوراي فرهنگ عمومي بايد كميته نظارت و ارزيابي بر عملكرد دستگاه‌هاي مجري مصوبات شوراي فرهنگ عمومي تشكيل شود كه اعضاي اين كميته شامل مديركل امور بانوان استانداري، مشاور استاندار در امور روحانيت، مشاور جوان استاندار و صدا و سيما هستند.
همچنين در اين جلسه طرح برگزاري گفتمان ديني در مدارس و دانشگاه‌ها نيز مطرح شد كه با دستور استاندار خراسان جنوبي قرار شد اصل طرح در شورا مطرح و بعد رأي‌گيري شود.
تأخير 15 دقيقه‌اي در آغاز جلسه و غيبت نايب رئيس شوراي فرهنگ عمومي خراسان جنوبي حجت‌الاسلام علي رضايي بيرجندي از جمله حواشي اين جلسه بود.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها