عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

4 تن زباله از ارتفاعات كاشان جمع‌آوري شد

4 تن زباله از ارتفاعات كاشان جمع‌آوري شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:33 ب.ظ

در يازدهمين پاكسازي؛
4 تن زباله از ارتفاعات كاشان جمع‌آوري شد

خبرگزاري فارس: در آستانه ميلاد پيامبر خاتم (ص) بيش از چهار تن زباله توسط گروه‌هاي كوهنوردي و گردشگران طبيعت كاشان از سطح ارتفاعات اين شهرستان جمع‌آوري شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان يازدهمين برنامه پاكسازي زباله كوهستان‌ها و ارتفاعات بالادست، دره پريان و روستاهاي دره، خنب و جزه اين شهرستان صبح امروز با حضور بيش از يك‌هزار نفر از 40 گروه كوهنوردي آقايان و بانوان، گردشگران طبيعت و دوستداران طبيعت كاشان برگزار شد.
شهردار كاشان در اين مراسم فرهنگ‌سازي در زمينه نگهداري از محيط زيست را حائز اهميت خواند و گفت: براي نگهداري از شهر و طبيعت همكاري همه فشرهاي جامعه را با شهرداري مي‌طلبد.
سعيد مدرس‌زاده پاكيزكي كوهستان، شهر و خانه را مرتبط با يكديگر دانست و افزود: شادابي و طراوت محيط پيرامون در بهداشت روح و روان انسان‌ها تاثيرگذار است و يكي از وظايف اصلي شهرداري شادابي شهروندان و تهيه امكانات رفاهي مردم است.
وي پاكسازي كوهستان و ارتفاعات و نگهداري از طبيعت حركت پسنديده خواند و تصريح كرد: اميدواريم هر ماه و به مناسبت‌هاي مختلف شاهد برگزاري چنين برنامه‌هايي در شهرستان كاشان بوده و مردم فهيم كاشان نيز آمادگي دارند تا در سايه همفكري و تعامل با يكديگر شهري زيبا داشته باشند.
مدرس‌زاده با اشاره به در پيش بودن ايام نوروز و پذيرايي از ميهمانان نوروزي از همه اقشار جامعه و شهروندان كاشاني كه به شهرشان عشق مي‌ورزند خواست تا براي ايجاد شهري زيبا و تميز با شهرداري همكاري داشته باشند و در كنار يكديگر براي ارتقاي جايگاه شهرستان كاشان خدمت كنيم.
عضو شوراي اسلامي شهر كاشان نيز در اين مراسم محيط زيست را متعلق به همه مردم دانست و ضمن تاكيد بر حفاظت از محيط زيست گفت: اگر قرار باشد زباله‌ها در طبيعت رها شوند در آينده نزديك ضمن تخريب طبيعت، بهداشت جامعه به مخاطره مي‌افتد.
كردميل از همشهريان كاشاني خواست در نگهداري از محيط زيست تلاش كنند تا زمينه حفظ محيط زيست براي نسل‌هاي آينده آماده شود.
وي يكي از راهكارهاي اساسي دفع زباله را تفكيك زباله‌هاي بازيافتي در مبدأ خواند و خاطرنشان كرد: شهرداري كاشان با اختصاص اعتبارات قابل توجهي در اين زمينه اقداماتي را انجام داده‌است.
نايب رئيس هيئت كوهنوردي و عضو جمعيت كوير سبز كاشان نيز رويكرد مردم كاشان در استفاده از طبيعت در چند ساله اخير را چشمگير ذكر كرد و گفت: اين هيئت چند سال است برنامه پاكسازي را در دستور كار خود دارد اما همچنان ارتفاعات و كوهستان‌هاي اطراف كاشان همه ساله توسط عده‌اي انباشت از زباله است.
كردميل افزود: در زمينه فرهنگ‌سازي كوتاهي شده كه براي جبران آن بايد اطلاع‌رساني بيشتري انجام شود.
معاون اداره كل و رئيس تربيت بدني كاشان نيز در اين مراسم اقدام هيئت كوهنوردي كاشان در امر پاكسازي ارتفاعات و كوهستان‌هاي اطراف كاشان را قابل تقدير و شايسته توصيف و تصريح كرد: فرهنگ طبيعت‌گردي و استفاده از محيط زيست بايد در جامعه نهادينه شود.
حسين حيدريان طبيعت و محيط زيست را متعلق به همه آحاد جامعه دانست و با اشاره به اينكه نسل‌هاي آينده نيز حق استفاده از آن را دارند يادآور شد: با از بين بردن طبيعت درحق نسل‌هاي آينده ظلم مي‌شود.
يازدهمين برنامه پاكسازي زباله كوهستان‌هاي اطراف كاشان با همت هيئت كوهنوردي كاشان و با همكاري سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان، گروه كوهنوردي بانوان كوير و روستائيان منطقه خنب اين شهرستان برگزار شد.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها