عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فعالان عرصه منابع طبيعي بهمئي تجليل شدند

فعالان عرصه منابع طبيعي بهمئي تجليل شدند
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:34 ب.ظ

طي مراسمي در بهمئي؛
فعالان عرصه منابع طبيعي بهمئي تجليل شدند

خبرگزاري فارس: فعالان عرصه منابع طبيعي و مجريان موفق طرح‌هاي آبخيزداري شهرستان بهمئي طي مراسمي‌ تجليل شدند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بهمئي، مدير‌كل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد صبح امروز در اين مراسم اظهار داشت: از مجموع 6 ميليون اصله درخت حوزه زاگرس، 20 درصد معادل با يك ميليون و 200 هزار اصله به اين استان اختصاص دارد.
كريم تباشير ابراز داشت: در حال حاضر سرانه جنگل در كهگيلويه و بويراحمد 1.6 هكتار است.
وي افزود: طي سال‌هاي اخير اجراي طرح‌هاي آبخيزداري به منظور كنترل سيلاب، افزايش سطح آب زيرزميني و جلوگيري از فرسايش خاك در نقاط مختلف اين استان سير صعودي داشته و به طرز چشم‌گيري افزايش يافته است.
تباشر بيان داشت: 10 طرح بزرگ آبخيزداري در اين شهرستان در دست اجرا و يا آماده بهره‌برداي است.
وي تصريح كرد: اجراي طرح‌هاي آبخيزداري به صورت سنگي، ملاتي و خشكه چين در بخش ممبي و روستاي كت، زمينه ايجاد باغ‌ها و توليد انواع محصولات كشاورزي را در شهرستان بهمئي فراهم كرده كه ظرفيت اين طرح‌ها 114 هزار متر‌مكعب است.
مدير‌كل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد به اقدامات اين دولت در زمينه حفظ و احياي جنگل‌ها اشاره كرد و گفت: گازرساني به روستاهاي دوردست و مناطق محروم كه تا پيش از اين از نعمت گاز برخوردار نبوده و مجبور بودند براي تهيه سوخت زمستاني از چوب درختان جنگلي استفاده كنند، كمك بزرگي از سوي دولت براي حفظ جنگل‌ها بود.
وي گفت: در حال حاضر نقاط حساس و متراكم جنگلي كه تا پيش از اين به واسطه مشكلات تامين سوخت جنگل‌نشينان در حاشيه امني قرار نداشت، وضعيت بهتري نسبت به گذشته پيدا كرده و بار سنگيني از دوش جنگل‌بانان و مجموعه منابع طبيعي برداشته شده است.
انتهاي پيام/ج30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها