عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

فعالان عرصه منابع طبيعي بهمئي تجليل شدند

فعالان عرصه منابع طبيعي بهمئي تجليل شدند
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:34 ب.ظ

طي مراسمي در بهمئي؛
فعالان عرصه منابع طبيعي بهمئي تجليل شدند

خبرگزاري فارس: فعالان عرصه منابع طبيعي و مجريان موفق طرح‌هاي آبخيزداري شهرستان بهمئي طي مراسمي‌ تجليل شدند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بهمئي، مدير‌كل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد صبح امروز در اين مراسم اظهار داشت: از مجموع 6 ميليون اصله درخت حوزه زاگرس، 20 درصد معادل با يك ميليون و 200 هزار اصله به اين استان اختصاص دارد.
كريم تباشير ابراز داشت: در حال حاضر سرانه جنگل در كهگيلويه و بويراحمد 1.6 هكتار است.
وي افزود: طي سال‌هاي اخير اجراي طرح‌هاي آبخيزداري به منظور كنترل سيلاب، افزايش سطح آب زيرزميني و جلوگيري از فرسايش خاك در نقاط مختلف اين استان سير صعودي داشته و به طرز چشم‌گيري افزايش يافته است.
تباشر بيان داشت: 10 طرح بزرگ آبخيزداري در اين شهرستان در دست اجرا و يا آماده بهره‌برداي است.
وي تصريح كرد: اجراي طرح‌هاي آبخيزداري به صورت سنگي، ملاتي و خشكه چين در بخش ممبي و روستاي كت، زمينه ايجاد باغ‌ها و توليد انواع محصولات كشاورزي را در شهرستان بهمئي فراهم كرده كه ظرفيت اين طرح‌ها 114 هزار متر‌مكعب است.
مدير‌كل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد به اقدامات اين دولت در زمينه حفظ و احياي جنگل‌ها اشاره كرد و گفت: گازرساني به روستاهاي دوردست و مناطق محروم كه تا پيش از اين از نعمت گاز برخوردار نبوده و مجبور بودند براي تهيه سوخت زمستاني از چوب درختان جنگلي استفاده كنند، كمك بزرگي از سوي دولت براي حفظ جنگل‌ها بود.
وي گفت: در حال حاضر نقاط حساس و متراكم جنگلي كه تا پيش از اين به واسطه مشكلات تامين سوخت جنگل‌نشينان در حاشيه امني قرار نداشت، وضعيت بهتري نسبت به گذشته پيدا كرده و بار سنگيني از دوش جنگل‌بانان و مجموعه منابع طبيعي برداشته شده است.
انتهاي پيام/ج30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها