عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

اصلي‌ترين عامل فرسودگي شغلي بي‌توجهي مديران به كاركنان است

اصلي‌ترين عامل فرسودگي شغلي بي‌توجهي مديران به كاركنان است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:34 ب.ظ

مديركل زندان‌هاي استان قزوين:
اصلي‌ترين عامل فرسودگي شغلي بي‌توجهي مديران به كاركنان است

خبرگزاري فارس: مديركل زندان‌هاي استان قزوين گفت: بي‌توجهي مديران به كاركنان از عوامل اصلي فرسودگي شغلي است و مديران بايد با به‌كارگيري روش‌هاي خلاقانه احساس امنيت رواني را در كاركنان بارور كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين به نقل از روابط عمومي اداره كل زندان‌هاي استان قزوين، حميدرضا فراست‌طلب در نشست با روساي زندان‌هاي استان بيان داشت: اجراي برنامه‌هاي اصلاحي و تربيتي در زندان، فقط با كمك نيروي انساني كارآمد ميسر است ازاين‌رو فرسودگي در كار سبب ناكارآمدي نيروي انساني شده و اهداف سازماني محقق نخواهد شد.
وي ادامه داد: فرسودگي شغلي به دليل فشارهاي ناشي از محيط كار و يا سرخوردگي در كاركنان ايجاد مي‌شود، افرادي كه دچار فرسودگي شغلي مي‌شوند، تمايل دارند با بي‌تفاوتي و سهل‌انگاري، خود و كار خود را كوچك و بي‌ارزش جلوه دهند.
مديركل زندان‌هاي استان قزوين اضافه كرد: ازبين رفتن انگيزه و خلاقيت و احساس ناتواني در كارمندان، نتايج فرسودگي شغلي است و همراه بابدبيني، بي‌اعتمادي و ناسازگاري با همكاران و مدير تجلي مي‌يابد.
وي تصريح كرد: بي‌توجهي مديران به كاركنان از عوامل اصلي فرسودگي شغلي است و روش‌هاي غيراصولي و برنامه‌هاي غيرقابل انعطاف در مديريت، نارضايتي كاركنان را در محيط شغلي به همراه خواهد داشت.
فراست‌طلب خطاب به روساي زندان‌هاي استان تأكيد كرد: بهبود عملكرد شغلي با شناسايي توانمندي‌هاي پرسنل ميسر است و بايد مسئوليت‌هاي شغلي متناسب با ظرفيت فرد واگذار شود.
وي بهره‌گيري از تمام توان كاركنان در انجام وظايف محوله و ارزيابي درست عملكرد شغلي را از روش‌هاي مديريت علمي برشمرد.
مديركل زندان‌هاي استان قزوين يادآور شد: با تغيير شرايط كاري نامساعد و از بين بردن فشارهاي محيط كار مي‌توان فرسودگي شغلي را از بين برد و با ايجاد ارتباط عاطفي مناسب در كاركنان و توجه به رفاه آنان زمينه كاهش فشار حاصل از كار درون زندان را موجب شد.
وي در پايان گفت: مديران زندان براي پيشگيري و مقابله با شرايط سخت، بايد با به‌كارگيري روش‌هاي خلاقانه احساس امنيت رواني را در كاركنان بارور كنند.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها