عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

استقبال بي‌سابقه دانش‌آموزان از شركت در اردوهاي راهيان نور

استقبال بي‌سابقه دانش‌آموزان از شركت در اردوهاي راهيان نور
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:34 ب.ظ

در كهگيلويه‌ و بويراحمد صورت گرفت؛
استقبال بي‌سابقه دانش‌آموزان از شركت در اردوهاي راهيان نور

خبرگزاري فارس: رئيس بسيج دانش‌آموزي سپاه فتح كهگيلويه و بويراحمد گفت: امسال نسبت به سال‌هاي گذشته استقبال دانش‌آموزان كهگيلويه و بويراحمدي از شركت در كاروان‌هاي راهيان نور بي‌سابقه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ياسوج، شهرام مهدوي صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اين كه استقبال دانش‌آموزان از شركت در كاروان‌هاي راهيان نور بي‌سابقه بوده است، اظهار داشت: برگزاري كلاس‌هاي بصيرت‌‌افزايي در نقاط مختلف اين استان در اين زمينه تأثير شگرفي داشته است.
وي افزود: استقبال از اين اردوها بيش‌ از آن چيزي بود كه پيش‌بيني مي‌شد به گونه‌اي كه برخي از دانش‌آموزان كه مدارك خود را در وقت مناسب ارائه نداده بودند از اين كاروان‌ها بازماندند.
رئيس بسيج دانش‌آموزي كهگيلويه و بويراحمد با بيان اين كه در سال جاري و در دوره جديد اعزام كاروان‌هاي راهيان نور، حدود 6 هزار دانش‌آموز اين استان به مناطق جنگي جنوب كشور اعزام مي‌شوند، بيان داشت: اردوي راهيان نور تنها اردويي در سطح كشور است كه به صورت رايگان انجام مي‌شود و در اين ميان تنها شرط رضايت والدين داوطلبان براي اعزام به اين اردوها الزامي است.
مهدوي افزود: مكان اجراي اردو در مناطق عملياتي جنوب و محل استقرار آن‌ها در شهر اهواز و در اردوگاه شهيد مسعوديان با ظرفيت 6 هزار نفر خواهد بود.
وي عنوان داشت: دانش‌آموزان در اين اردوها از مناطق عملياتي اروندرود، محل عمليات والفجر 8‌، يادمان شهيد تندگويان، شلمچه، موزه خرمشهر، يادمان شهداي هويزه و دهلاويه ديدن مي‌كنند.
مهدوي تصريح كرد: در هر يك از مناطق عملياتي ياد شده نمايشگاهي از عكس، لوازم شخصي و همچنين ماكت‌هاي مناطق عملياتي بر پا شده كه دانش‌آموزان از اين آثار بازديد مي‌كنند.
وي با قدرداني از همكاري صميمانه آموزش ‌و پرورش اين استان، خاطرنشان كرد: از آن‌ جا كه بار اصلي اين اعزام‌ها بر دوش سپاه فتح كهگيلويه و بويراحمد و بسيج دانش‌آموزي استان است، انتظار مي‌رود ساير نهاد‌ها در اين راستا همكاري و مشاركت كرده تا بتوان بر كيفيت اين اردو‌ها افزود.
مهدوي به ضرورت تحول بنيادين در درس آمادگي‌ دفاعي دانش‌آموزان اشاره كرد و افزود: ضروري است تا با نگرش و دقت در بهره‌برداري و استفاده بهينه از فرصت‌ها و امكانات، به نحوي عمل شود تا دانش‌آموزان در قالب كاروان‌هاي راهيان نور، ضمن آشنايي با اهداف والاي شهيدان، در جهت تقويت انديشه و اعتقاد معنوي خود گام اساسي بردارند.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها