عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

80 درصد اعتبارات فرهنگي كردستان در بخش اجتماعي هزينه مي‌شود

80 درصد اعتبارات فرهنگي كردستان در بخش اجتماعي هزينه مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:34 ب.ظ

مديركل امور اجتماعي استانداري كردستان:
80 درصد اعتبارات فرهنگي كردستان در بخش اجتماعي هزينه مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديركل امور اجتماعي استانداري كردستان با اشاره به اختصاص 8/24 ميليارد تومان اعتبار فرهنگي به استان، گفت: 20 درصد از اين اعتبارات در حوزه مدارس علوم ديني و 80 درصد آن نيز در بخش اجتماعي هزينه مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، سيدمحمدعطا رحماني‌آبيدر شنبه شب در جلسه كارگروه اجتماعي استان كردستان در سنندج، اظهار داشت: طرح‌هاي مصوب كارگروه اول اجتماعي استان با ميزان اعتبار آنها تصويب شده است كه اعتبار آنها پس از عقد تفاهم‌نامه با حوزه معاونت برنامه‌ريزي استانداري اختصاص مي‌يابد.
وي تكميل كتابخانه شماره 3 قروه، احداث موزه آثار شهدا، حمايت از توسعه ورزش دانش‌آموزي، كمك به اجراي برنامه‌هاي ارتقاي فرهنگ نماز در مدارس، برگزاري يادواره شهداي دانش‌آموز، كمك به توسعه هنرهاي بومي استان و ايجاد اشتغال براي زنان از طريق صنايع دستي استان را نمونه‌اي از طرح‌هاي مصوب اين كارگروه عنوان كرد.
مديركل امور اجتماعي استانداري كردستان خاطرنشان كرد: كمك به برگزاري نمايشگاه كتاب، كمك به تجليل از مفاخر استان، حمايت و تجليل از مشاهير ديني، تبيين گفتمان امام و رهبري و كمك به گسترش فرهنگ حجاب و عفاف نمونه‌هاي ديگري از طرح‌هاي مصوب كارگروه اول است كه اعتبار آنها تصويب شده است.
وي در ادامه بر برنامه‌ريزي دستگاه‌هاي فرهنگي و مرتبط با امور اجتماعي استان در راستاي ايجاد نشاط اجتماعي تاكيد كرد و افزود: مسير برنامه‌ها بايد به سمت اين هدف برود تا از تاثيرگذاري بالايي برخوردار باشد.
رحماني‌آبيدر افزايش افسردگي و كاهش شادابي در جامعه را بسترساز بروز آسيب‌هاي اجتماعي خواند و متاسفانه در سطح دستگاه‌هاي مرتبط در زمينه ايجاد نشاط و شادابي و تامين امنيت رواني جامعه كار نشده است.
وي با اشاره به اينكه سفر سوم هيئت دولت بيشتر مباحث فرهنگي دنبال مي‌شود، عنوان كرد: براي تحقق ايجاد نشاط و شادابي و امنيت رواني جامعه، در لواي طرح‌هاي اين سفر اعتباراتي براي اين مهم پيش‌بيني خواهد شد.
مديركل امور اجتماعي استانداري كردستان خاطرنشان كرد: اين اعتبارات بر اساس ارائه طرح‌هاي كارشناسي شده نشاط‌‌‌آور به ادارات اختصاص مي‌يابد و در اين زمينه سرانه و برگزاري همايش‌هاي بي‌اثر ملاك براي تخصيص اعتبار نيست.
رحماني‌آبيدر يادآور شد: به همين منظور كميته‌اي متشكل از صاحبنظران فرهنگي استان و عضو كارگروه اجتماعي استان تشكيل مي‌شود و طرح‌هاي ادارات مختلف از حيث ميزان بازخورد و اثرگذاري آنها را بررسي خواهد كرد.
وي در پايان خواستار ايجاد زمينه‌اي براي ترويج آموزه‌هاي ديني در جامعه شد و تصريح كرد: گرايش به سمت عبادات و ارزش‌هاي اسلامي آسيب‌هاي اجتماعي جامعه را كاهش مي‌دهد.
انتهاي پيام/خ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها