عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نواي موسيقي فجر در شيراز طنين‌انداز مي‌شود

نواي موسيقي فجر در شيراز طنين‌انداز مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:42 ب.ظ

مديركل ارشاد فارس:
نواي موسيقي فجر در شيراز طنين‌انداز مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس از برگزاري جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر همزمان با تهران در شيراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، منصور طبيعي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بيست و ششمين جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر با حضور گروه‌هايي از هلند، يونان و ايران اجرا مي‌شود.
وي ادامه داد: امسال نيز اين جشنواره همراه با جشنواره فيلم فجر در تقويم اجرايي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس با هدف معرفي موسيقي فاخر به علاقمندان عرصه موسيقي اين استان قرار گرفت.
طبيعي تصريح كرد: بر اساس آخرين هماهنگي‌ها اركستر زهي هنگام به رهبري روزبه تابنده، گروه موسيقي مشتاق (ويژه بانوان) به سرپرستي مژگان شيرازي دوم اسفندماه و گروه موسيقي ايراني خموش به سرپرستي محمد ذاكر حسين سوم اسفندماه جاري به عنوان نمايندگان شيراز در جشنواره فجر به اجراي برنامه مي‌پردازند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس عنوان كرد: در بخش بين‌الملل اين جشنواره هم‌گروه كاريستوس از يونان چهارم اسفند ماه و تريو راديون از هلند ششم اسفند ماه جاري در شيراز به هنرنمايي مي‌پردازند.
اين مسئول اضافه كرد: كنسرت اركستر سمفونيك تهران با بيش از 80 نوازنده به رهبري شهرداد روحاني هفتم و هشتم اسفند ماه به عنوان بخش ويژه جشنواره به اجراي برنامه مي‌پردازد.
طبيعي در ادامه سخنان خود گفت: در جشنواره‌هاي موسيقي برگزار شده در شيراز همواره سعي شده تا موسيقي فاخر همراه با بار فرهنگي عظيم به جامعه ارائه شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس بيان داشت: اگر به هنر موسيقي به عنوان يك تخصص نگاه شود، سهم بسزايي در گسترش رسيدن به اهداف موسيقي را دارد.
وي ادامه داد: براي رشد موسيقي بايد ذوق و سليقه مردم رشد پيدا كند كه اين رشد از طريق اين گونه جشنواره‌ها در كشور حاصل مي‌شود. اگر موسيقي فاخر حمايت شود مي‌تواند راهگشاي بسياري از آشفتگي‌ها در زمينه موسيقي باشد.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها