عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

احداث بوستان 10 هكتاري در منطقه يك قزوين

احداث بوستان 10 هكتاري در منطقه يك قزوين
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:43 ب.ظ

/اخبار كوتاه از استان قزوين/
احداث بوستان 10 هكتاري در منطقه يك قزوين

خبرگزاري فارس: احداث بوستان 10 هكتاري در منطقه يك قزوين، خريد عكس‌هاي هوايي ديجيتال توسط شهرداري قزوين و ... مهم‌ترين اخبار كوتاه از استان قزوين است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، معاون اجرايي سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين گفت: بودجه سازمان پارك‌ها و فضاي سبز در سال ۹۰ شامل دو بخش مناطق و سازمان پارك‌ها‌ست كه در بخش مناطق، افزون بر ۸۵ ميليارد ريال به منظور احداث و توسعه بوستان‌هاي سطح شهر پيش‌بيني شده است كه تجهيز منابع آبي از جمله تأمين استخرهاي آب، آب خام، لوله‌گذاري‌ها و شبكه آبرساني سطح شهر را نيز شامل مي‌شود.
محمد ولدآبادي افزود: عمليات ساخت بوستان ۱۰ هكتاري ملاخليلا در منطقه يك، بوستاني در محله پشت بيمارستان دهخدا در منطقه 2 و بوستان ۵/۴ هكتاري پرديسان در حاشيه بلوار دانشگاه امام خميني (ره) در منطقه 3 در دستور كار است.
وي عنوان داشت: نگهداري فضاي سبز امري تخصصي، پر هزينه و در عين حال يك ضرورت است، بخش ديگري كه تحت عنوان بخش سازمان پارك‌ها در بودجه اين سازمان پيش‌بيني شده است، مبلغي افزون بر ۴۵ ميليارد ريال است كه به اجراي خدمات عمراني مانند چمن‌كاري، درختكاري و اقداماتي از اين دست اختصاص يافته است.
معاون اجرايي سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين ادامه داد: چمن كاري كمربندي شهيد بهشتي، ايجاد فضاي سبز مياني و كناري (ريفوژ) در بلوار شهيد مطهري شرقي و انجام خدمات عمراني سازمان پارك‌ها در منطقه پونك و شهرك‌هاي مينودر و كوثر از جمله موارد مصرف بودجه اين بخش است.
وي همچنين كاشت ۱۰ رديف درخت در ضلع جنوبي ميدان مينودر تا عوارضي را بخش ديگري از اين موارد ذكر كرد و تصريح كرد: آب خام مورد نياز اين درختان تأمين و اعتبار لازم براي كاشت آنها در نظر گرفته شده است اما به علت قرار گرفتن اين منطقه در حريم جاده، اداره راه و ترابري مانع از اجراي ادامه طرح شده كه شهرداري در حال مذاكره با اين اداره براي حل اين مسئله است.

* خريد عكس‌هاي هوايي ديجيتال توسط شهرداري قزوين
خريد عكس‌هاي هوايي كه توسط سازمان جغرافيايي ارتش تهيه مي‌شود به منظور به‌روزرساني نقشه‌هاي پايه شهر سال آتي در برنامه شهرداري قزوين قرار دارد.
به منظور اخذ نظرات و خواسته‌هاي مجموعه شهرداري قزوين، در خصوص تصاوير فوق جلسه‌اي با حضور اعضاي كميته راهبردي GIS شهرداري قزوين برگزار شد.
در اين جلسه يكي از كارشناسان به تشريح نحوه تهيه عكس‌هاي فوق، ميزان دقت آن، سرعت بالا در تهيه آن، هزينه‌هاي بسيار كم در مقايسه با عكس‌هاي هوايي آنالوگ پرداخت.
مقرر شد اين كارشناس نسبت به استخراج ميزان هزينه براي خريد عكس‌هاي فوق در دو مقياس شهري و غير‌شهري اقدام و نتيجه را به شهرداري قزوين اعلام كند تا شهرداري بر اساس نياز مجموعه خود، اقدام به برنامه‌ريزي به منظور خريد آن كند.

* برنامه‌سازي مشاركتي با موضوع صنعت آب استان قزوين
مديركل صدا و سيماي مركز قزوين در نشست مشترك با رئيس هيئت مديره و مديرعامل آب و فاضلاب استان قزوين گفت: اين مركز آمادگي ساخت برنامه‌هاي مشاركتي در راستاي معرفي صنعت آب استان به منظور شناساندن ارزش و اهميت اين مايع حياتي به مخاطبان را دارد.
حجت‌الاسلام حسين محمديان افزود: ضروري است در راستاي تحقق استفاده بهينه از اين مايع از قشرهاي مختلف به ويژه دانش‌آموزان كه تأثير بسزايي در استفاده بهينه از منابع دارند، بهره ‌گرفته شود كه در همين راستا صدا و سيماي مركز قزوين آمادگي لازم را براي تشكيل كارگروه سه‌جانبه با آموزش‌ و پرورش و شركت آب و فاضلاب استان را با اين موضوع را دارد.
در ادامه مديرعامل آب و فاضلاب استان قزوين توضيح داد: رسانه استاني در حال حاضر با پيشگامي در موضوع آب و صرفه‌جويي كمك قابل توجهي به اين شركت كرده به گونه‌اي كه در حال حاضر آب جايگاه خودش را در بين مردم استان پيدا كرده است.
احمد مظفري يادآور شد: بايد بپذيريم كه منابع آب شيرين بسيار محدود بوده و هيچ جايگزيني براي آن در جهان وجود ندارد و فعاليت‌هاي رسانه‌اي صدا و سيماي مركز قزوين اين نويد را مي‌دهد كه استان قزوين يكي از استان‌هاي نمونه در استفاده بهينه از آب باشد.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها