عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نگاه دولت رسيدگي به مناطق محروم است

نگاه دولت رسيدگي به مناطق محروم است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:44 ب.ظ

استاندار تهران:
نگاه دولت رسيدگي به مناطق محروم است

خبرگزاري فارس: استاندار تهران گفت: نگاه دولت نهم و دهم رسيدگي به مناطق محروم است.

به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب استان تهران، مرتضي تمدن در مراسم افتتاحيه پروژه‌هاي عمراني، فرهنگي و خدماتي شهرستان ورامين در كتابخانه ولايت بيان داشت: توجه دولت به مناطق پيرامون تهران و مناطق دور افتاده كشور يك واقعيت مسلم است و اين جهت‌گيري از بدو شروع به كار دولت شروع شده و استمرار دارد.
استاندار تهران در تشريح راهكارهاي جلوگيري از مهاجرت به تهران گفت: اگر مي‌خواهيم جلوي مهاجرت به تهران را بگيريم ابتدا بايد جمعيت را دلگرم كنيم كه در هر منطقه‌اي كه هستند در همان جا بمانند.
وي در ادامه با بيان اينكه تهران تاب و تحمل جمعيت بيش از اين را ندارد و با اين جمعيت نمي‌شود استان را بدون مشكل اداره كرد و راه اينكه پايتخت را متوازن كنيم اين است كه به نقاط ديگر بريم.
تمدن ايجاد امكانات و زيرساخت‌هاي رفاهي را براي جلوگيري از مهاجرت مهم برشمرد و تاكيد كرد: در اين زمينه نمي‌توانيم اين ادعا را داشته باشيم، موفق بوديم اما به طور كلي جهت‌گيري‌ها در اين زمينه است و در اين راستا بايد ابتدا از استان خودمان آغاز كنيم و اين مهم را به‌ويژه در شهرهاي حاشيه‌اي تهران اجرايي كنيم.
استاندار تهران تاكيد كرد: اگر سرمايه‌گذاري خوبي در اين شهر‌ها صورت پذيرد ديگر شهروندان ساكنان حاشيه‌اي نيازي حس نمي‌كنند كه به شهر بيايند و تنها راه جلوگيري با مهاجرت به تهران همين موضوع است.
وي با اشاره به تصويب احداث بيمارستان قرچك تاكيد كرد: در حال حاضر احداث اين بيمارستان مصوب شده است و كارهاي مطالعاتي آن صورت پذيرفته است بايد هرچه سريع‌تر اقدامات احداث آن صورت پذيرد و همچنين با انجام ده‌ها طرحي كه به همت مسئولان براي اين شهرستان تعيين شده است ديگر از مهاجرت به شهر جلوگيري مي‌شود.
تمدن با تاكيد بر ارتقاي مناطق گفت: ايده ما در ارتباط با ارتقاي مناطق اين است، خيلي سريع روستاهايي كه از حد خارج شدند به شهر و شهر‌ها را به بخش انجام دهيم چون اين حق آنهاست و با بالا بردن جايگاه مناطق يكسري خدمات بيشتري نيز به آن مجموعه تعلق مي‌يابد.
استاندار تهران تاكيد كرد نگاه دولت نهم و دهم به رسيدگي به مناطق محروم و شهرها و روستاهاي پيراموني است و بر همين اساس ما نيز در كميته برنامه‌ريزي ابتدا بودجه‌ها را به شهرستان‌ها اختصاص مي‌دهيم و بعد از آن به داخل تهران توجه مي‌كنيم.
تمدن تصريح كرد: با بردن امكانان به شهرستان‌ها و رسيدگي و حل مشكلات آنها سعي بر اين داريم كه تهران را خلوت كرده و جمعيت آن را نيز توزيع كنيم.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها