عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتشار كتاب منتخب آثار نخستين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني

انتشار كتاب منتخب آثار نخستين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:45 ب.ظ

در مشهد صورت گرفت؛
انتشار كتاب منتخب آثار نخستين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني

خبرگزاري فارس: همزمان با دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني در مشهد، كتاب منتخب آثار نخستين دوره اين دوسالانه منتشر شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد به نقل از روابط عمومي دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني، دبير اجرايي اين دوسالانه اظهار داشت: در اين كتاب 144 اثر برگزيده نخستين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني در 175 صفحه در قطع رحلي و با 2 جلد سخت و شوميز به چاپ رسيده است.
علي ثابت‌نيا شمارگان اين كتاب را 2 هزار جلد عنوان كرد و افزود: مقدمه محمد ضرابي مدير عامل موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي و دبير دومين دوسالانه به همراه گزارش تصويري، فهرست اسامي شركت‌كنندگان و آثار برگزيده نخستين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني بخش‌هاي گوناگون اين كتاب را تشكيل مي‌دهد.
وي با اشاره به اين‌كه كتاب منتخب آثار نخستين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني با همكاري موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي و مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به چاپ رسيده است، گفت: آثار تذهيب اين كتاب براساس نوع اثر در بخش‌هاي دريچه، خورشيد، گشايش، نيمروز، شفق و آرايه‌ها تقسيم‌بندي شده است.
معاون هنري موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي مهمترين اهداف انتشار اين كتاب را تهيه سندي از آثار تذهيب هنرمندان معاصر و تشويق و ترغيب هنرمندان رشته تذهيب عنوان كرد و ادامه داد: با توجه به اين‌كه آثاري با درجه‌هاي كيفي گوناگون در اين كتاب منتشر شده است، مخاطب مي‌تواند آثار گوناگون هنرمندان را با هم مقايسه كند.
ثابت‌نيا همچنين از انتشار كتاب آثار برگزيده دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني در بهار سال آينده خبر داد و افزود: انتشار اين كتاب‌ها امكان بررسي رشد كيفي آثار دوره‌هاي گوناگون دو سالانه را فراهم مي‌كند.
وي درباره عوامل دست‌اندكار نشر كتاب منتخب آثار نخستين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني هم گفت: مرجان جلالي "طراحي و صفحه آرايي " اين كتاب را برعهده داشته است و صادق دهقان پور و نسرين جليليان به ترتيب "عكاسي و اسكن آثار " و "مديريت فني " كار را انجام داده‌اند.
دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني از 24 بهمن در مشهد آغاز شده و تا اول اسفند ادامه دارد.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها