عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

25 درصد شطرنج‌بازان ريتينگ‌دار مازندران در قائمشهر فعالند

25 درصد شطرنج‌بازان ريتينگ‌دار مازندران در قائمشهر فعالند
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:46 ب.ظ

دبير هئيت شطرنج قائمشهر:
25 درصد شطرنج‌بازان ريتينگ‌دار مازندران در قائمشهر فعالند

خبرگزاري فارس: دبير هئيت شطرنج قائمشهر گفت: 25 درصد شطرنج‌بازان ريتينگ‌دار مازندران در قائمشهر فعالند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان سوادكوه، قنبر علي وليزاده كه عضويت در كميته مربيان هئيت شطرنج استان مازندران را برعهده دارد، شامگاه شنبه در جلسه بررسي كميته روابط عمومي هئيت شطرنج شهرستان قائمشهر با تاكيد بر اينكه تغيير و تحول ساختاري و نگرشي در شطرنج قائمشهر انجام داده‌ايم، بيان داشت: شطرنج با توجه به ارتباط با هوش و تمرين شكست و سرعت انتقال موجب موفقيت براي شطرنج‌بازان شده است.
وي با اشاره به اين مطلب كه 15 شطرنج‌باز ريتينگ‌دار در شهرستان قائمشهر حضور دارند، گفت: 25 درصد شطرنج‌بازان ريتينگ‌دار مازندران در قائمشهر فعالند.
ولي‌زاده به كسب چهار عنوان برتر مسابقات رده‌هاي سني كشور در همدان و اصفهان كه برگزار شد اشاره كرد و گفت: امير شكراني، ارين غلامي، علي ولي زاده و ماهان صابري موفق به كسب عناوين برتر در اين مسابقات شده‌اند.
‌دبير هئيت شطرنج قائمشهر به برنامه ريزي اصولي و مدون براي رشد و توسعه شطرنج، برگزاري ليگ منظم در رده‌هاي مختلف سني، برنامه ريزي آموزش شطرنج در مهدها و مدارس را از برنامه‌هاي آينده هئيت شطرنج مازندران ذكر كرد و افزود: كسب سه مدال طلاي مدارس شطرنج جهان توسط ارين غلامي، محمدرضا اصغرزاده و ماهان صابري كسب شده است.
وي كسب ارتقاي سطح شطرنج‌بازان به استادي فيده و استاد بزرگي را از چشم اندازهاي آينده شطرنج قائمشهر ذكر كرد.
علي ولي‌زاده شطرنجباز مطرح مازندراني كه متولد سال 1373 است، شطرنج را از چهار سالگي زير نظر پدرش آغاز كرد و نخستين عنوان خود را در مسابقات اموزشگاهي مازندران كسب كرد.
ولي‌زاده با اشاره به اينكه كسب عنوان اول در مسابقات شطرنج زير 10 سال در شيراز در سال 1384، عنوان دوم در مسابقات شطرنج زير 12 سال تهران در سال 1385، كسب عنوان اول در مسابقات شطرنج زير 16 سال همدان در سال 1389، كسب عنوان دوم در مسابقات شطرنج آزاد تهران در سال 1385، كسب عنوان اول در مسابقات شطرنج ازاد يونيسف تهران در سال 1386 و حضور در مسابقات بين‌المللي آزاد همدان، فجر مشهد (جام فردوسي) مسابقات آزاد خزر و مسابقات ريتد ساري و حضور در مسابقات جهاني در كشور فرانسه بخشي از كارنامه ورزشي وي است، افزود: شطرنج تفريح و ورزش است و به ما تعقل و تفكر قبل از انجام كارها را مي‌آموزد.
وي كه داراي ريتد 2135 را نيز در اختيار دارد،با اشاره به اينكه فعاليت‌هاي هئيت شطرنج استان مازندران موفق و رو به جلو بوده است، افزود: همراهي و مشاوره پدر و تلاش خانواده، تمرين حداقل سه ساعت در روز، علاقه و تلاش از دلايل موفقيت من بوده است و لازم است از اساتيدم امير ملاحياستاد بين‌المللي شطرنج، مهدي عباسي مربي و سرپرست تيم مازندران در مسابقات همدان تقدير كنم.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها