عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ثبت به‌موقع تغييرات نشاني و مهاجرت اشخاص ضروري است

ثبت به‌موقع تغييرات نشاني و مهاجرت اشخاص ضروري است
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:47 ب.ظ

رئيس ثبت احوال چالوس:
ثبت به‌موقع تغييرات نشاني و مهاجرت اشخاص ضروري است

خبرگزاري فارس: رئيس ثبت احوال چالوس گفت: ثبت به‌موقع تغييرات نشاني و مهاجرت اشخاص و اعلام آن به ادارات ثبت احوال شهرستان محل سكونت الزامي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان چالوس، شعبانعلي ردايي صبح امروز در نشست شوراي ثبت وقايع چهارگانه اين شهرستان افزود: ثبت تغيير نشاني و مهاجرت از جمله وظايف ثبت احوال هر شهرستان بوده است.‌
وي افزود: از آنجايي كه تغيير نشاني اشخاص و اعلام دقيق آمار و اطلاعات به‌هنگام جمعيت به سازمان‌ها و نهادهاي ذي‌ربط به منظور برآوردهاي لازم در برنامه‌ريزي كشور ضروري است، ثبت به موقع تغييرات نشاني و مهاجرت اشخاص و اعلام آن به ادارات ثبت احوال شهرستان محل سكونت الزامي است.
وي اظهار داشت: افراد به يكي از روش‌هاي مراجعه به يكي از ادارات ثبت احوال، مراجعه به دفاتر پيشخوان دولت و يا مراجعه به درگاه خدمات الكترونيك سازمان ثبت احوال مي‌توانند تغيير نشاني خود را به ادارات ثبت احوال محل سكونت خود اعلام كنند.
ردايي مدارك مورد نياز به اين منظور را فرم تكميل شده، اصل شناسنامه، يك قطعه عكس سه در چهار با زمينه روشن، رسيد بانكي بابت هزينه صدور كارت مجدد و تصوير كارت شناسايي ملي فعلي عنوان كرد.
وي همچنين اعلام كنندگان ثبت تغيير نشاني و تعويض كارت ملي را بيان داشت و تصريح كرد: صاحب شناسنامه و يا سرپرست خانوار با ارائه مدارك مي‌تواند علاوه بر اعلام تغيير نشاني خود مدارك تغيير نشاني همسر، پدر، مادر و فرزندان تحت تكفل خود را نيز ارائه كند.
رئيس ثبت احوال شهرستان چالوس در پايان با تقدير و تشكر از همشهريان و ساكنان شهرستان چالوس ثبت هرگونه تغيير نشاني و تغييرات شناسنامه‌اي را در اداره ثبت احوال اين شهرستان خواستار شد.
انتهاي پيام/ل30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها