عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پيامبر (ص) بشريت را به رستگاري فراخواندند

پيامبر (ص) بشريت را به رستگاري فراخواندند
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:47 ب.ظ

امام جمعه اروندكنار:
پيامبر (ص) بشريت را به رستگاري فراخواندند

خبرگزاري فارس: امام جمعه اروندكنار گفت: پيامبر (ص) با پي‌ريزي مناره‌هاي معرفت، بشريت را به رستگاري و يگانگي فراخواندند.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمجيد شرفي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروندكنار اظهار داشت: در طول تاريخ بشريت، كمتر انسانى وجود دارد كه مانند پيامبراسلام تمام خصوصيات زندگى‌اش به طور واضح و روشن بيان و ثبت ‏شده ‏باشد.
وي با اشاره به اينكه محققان، تاريخ‌نويسان و دانشمندان در ابعاد گوناگون زندگى حضرت ‏محمد (ص) سخن گفته‏اند، افزود: اما كامل‏ترين انسان، كه با كامل‏ترين كتاب آسمانى براى‏ هدايت تمام جهانيان مبعوث شده است در مقابل دشمنان دين هيچ ‏عكس‌العملى جز مهربانى نداشت.
امام جمعه اروندكنار با اشاره به اينكه خدا فرستاده خود را مبعوث كرد تا رحمت‏ بربندگان و بهار جهانيان نازل شود، اضافه كرد: حضرت رسول(ص) براى هدايت مردم و رساندن‏ آنها به سعادت دنيا و آخرت وارد عرصه سياست ‏شد خدا او را برگزيد و سپس كليدهاى دانش وسرچشمه‏هاى حكمت را به او داد.
وي خاطرنشان كرد: خداوند كتابى را بر او نازل كرد كه بيان و توضيح هر چيزى در آن است و آن را بدون هيچ انحرافى به ‏اميد اين كه مردم پرهيزكار شوند قرار داد.
حجت‌الاسلام و المسلمين شرفي ادامه داد: رسول خدا(ص) رسالتش را تبليغ، ماموريتش را آشكار و بارهاى سنگين نبوت را كه به عهده گرفته بود به منزل رسانيد و به خاطر پرورگارش صبر و در راهش جهاد كرد.
وي افزود: پيامبر اكرم(ص) با برنامه‏ها و انگيزه‏هايى كه براى مردم پى‌ريزى كرد و مناره‏هايى كه نشانه‏هاى آن را برافراشت، براى امتش خيرخواهى و آن‏ها را به سوى نجات و رستگارى فراخواند تا مردم پس از او گمراه نشوند.
امام جمعه اروندكنار در ادامه با اشاره به شخصيت مؤسس مكتب شيعه، تصريح كرد: آن حضرت القاب چندي داشت كه مشهورترين آنها صادق، صابر، فاضل و طاهر بوده و از آنجا كه وي در بيان و گفتار بسيار راستگو بود او را صادق خواندند.
وي با اشاره به اينكه دوران امامت امام ششم مصادف با دوران ضعف مفرط امويان، انتقال قدرت از امويان به عباسيان و آغاز خلافت عباسيان است، گفت: امام با حسن استفاده از اين فترت و ضعف قدرت سياسي به بسط و اشاعه معارف ديني همت كرد.
حجت‌الاسلام و المسلمين شرفي با اشاره به اينكه مناظرات عالمانه او با ارباب ديگر اديان و عقايد نشاني از سعه‌صدر و وسعت دانش امام است، اضافه كرد: عظمت علمي امام صادق(ع) در حدي است كه ائمه مذاهب ديگر اسلامي از قبيل ابوحنيفه و مالك خود را نيازمند به استفاده از جلسه درس او مي‌ديدند.
وي خاطرنشان كرد: حضرت صادق(ع) در آن برهه در محيط مدينه كه محل ظهور تابعين ومحدثان و راويان و فقهاي بزرگ بوده بزرگ شد و توانست با بهره‌گيري از علم الهي، مذهب شيعه جعفري را بنيان‌گذاري كند.
امام جمعه اروندكنار در پايان با اشاره به اينكه اين ايام خجسته فرصت خوبي را خودسازي و شناخت آن فرستادگان بر حق است، اظهار داشت: ما مسلمانان با بهره‌‌گيري از كتاب سعادت دنيا و آخرت و با مطالعه صحيح و مستمر در زمينه شناخت ائمه و پيامبران، مي‌توانيم به راه آن برزگواران نزديك شده و سعادت دو دنياي خود را رقم بزنيم.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها