عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رشد 357 درصدي بهسازي و آسفالت راه روستايي كردستان

رشد 357 درصدي بهسازي و آسفالت راه روستايي كردستان
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:47 ب.ظ

مديركل راه و ترابري كردستان خبر داد:
رشد 357 درصدي بهسازي و آسفالت راه روستايي كردستان

خبرگزاري فارس: مديركل راه و ترابري استان كردستان با اشاره به گسترش فعاليت‌ها و نگاه ويژه دولت عدالت محور به توسعه شاخص راه‌ها در كردستان، از رشد 357 درصدي انجام پروژه‌هاي بهسازي و آسفالت راه‌هاي روستايي در استان خبر داد.

ببه گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، عطالله قادري شنبه‌شب در شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان كردستان در سنندج، با بين عملكرد و فعاليت‌هاي حوزه راه و ترابري استان در چند سال اخير، اظهار داشت: استان كردستان از مناطق كوهستاني و صعب‌العبور كشور بوده و به همين دليل بهسازي و آسفالت يك كيلومتر راه در اين استان چهار تا پنج برابر هزينه بهسازي در ديگر نقاط كشور را نيازمند است و اين درحالي است كه به تمام نقاط كشور به يك ميزان بودجه براي آماده‌سازي اختصاص مي‌يابد.
وي افزود: اميد است با تلاش مسئولان استاني و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي اين كمبود رفع شده و شاهد ارتقاي شاخص‌هاي راه در استان و رسيدن به ميانگين كشوري باشيم.
مديركل راه و ترابري استان كردستان از وجود شش محور پيش نياز توسعه در استان كردستان به طول 829 كيلومتر خبر داد و افزود: بزرگراه مياندوآب ـ كرمانشاه، سنندج ـ همدان، زنجان ـ بيجار و بيجار ـ ديواندره، سنندج ـ مريوان ـ باشماق، همدان ـ بيجار و سقز ـ بانه اين شش طرح مهم و پيش نياز توسعه استان هستند كه در صورت توجه مسئولان و اختصاص اعتبارات به موقع به اين طرح‌ها شاهد تحول عظيمي در سطح استان خواهيم بود.
قادري تصريح كرد: هم‌اكنون در استان كردستان 6 هزار و 39 كيلومتر راه روستايي وجود دارد كه از اين ميزان يك هزار و 839 كيلومتر آن آسفالته، دو هزار و 193 كيلومتر راه شوسه و يك هزار و 958 كيلومتر آن خاكي است.
وي خاطرنشان كرد: در دو سال اخير 470 كيلومتر از راه‌هاي روستايي استان آسفالت شده و اين مهم با توجه به خدمات گذشته از رشد 357 درصدي برخوردار است.
مدير كل راه و ترابري استان كردستان، اظهار داشت: استان كردستان بيش از 3.5 درصد كل راه‌هاي روستايي كشور راه به خود اختصاص داده است و اين درحالي است كه جمعيت استان فقط دو درصد جمعيت كشور است كه اين مهم خود نشان از نقش راه‌هاي روستايي در اقتصاد و توسعه استان و انواع خدمات است.
وي افزود: از 117 هزار و 645 كيلومتر راه روستايي کشور 4 هزار و 86 کيلومتر آن به استان کردستان اختصاص دارد و هم‌اکنون شاخص متوسط راه روستايي در کشور 54 درصد و در استان کردستان 31 درصد است.
مديركل راه و ترابري استان كردستان تصريح كرد: با بسيج همه امكانات سعي بر جبران عقب ماندگي‌ها نسبت به ميانگين كشوري داريم و در حال حاضر 212 پروژه راه روستايي در سطح استان در دست انجام است كه با بهر‌برداري از آنها ارتقاي شاخص‌هاي راه در استان محقق خواهد شد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها