عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قزل‌كيش تهران قهرمان ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر كشور شد

قزل‌كيش تهران قهرمان ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر كشور شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:49 ب.ظ

با پيروزي برابر ايثار قم؛
قزل‌كيش تهران قهرمان ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر كشور شد

خبرگزاري فارس: تيم‌ بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولان قزل كيش تهران با برتري برابر ايثار قم به مقام قهرماني رقابت‌هاي ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر باشگاه‌هاي كشور دست يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، پايان جدال چهار تيم راه يافته به ديدارهاي مرحله نيمه‌نهايي پيكارهاي اين فصل ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر باشگاه‌هاي كشور با قهرماني تيم بسكتبال باويلچر جانبازان و معلولين قزل‌كيش تهران همراه بود و ايثار قم بر سكوي نايب قهرماني ايستاد.
ساعات پاياني شب گذشته در حضور مسئولان ورزش و دستگاه‌هاي مختلف اداري استان قم دو تيم مدعي كسب عنوان قهرماني اين فصل پيكارهاي ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر باشگاه‌هاي كشور در سالن شهيد محمود رضائيان شهر مقدس قم ديدار نهايي رقابت‌ها را برگزار كردند كه اين ديدار با برتري تيم قزل كيش تهران همراه بود.
تهراني‌ها كه در حال حاضر بيشتر بازيكنان ملي پوش بسكتبال با ويلچر كشور را در تيم خود دارند و از آغاز فصل نيز داعيه كسب عنوان قهرماني را داشتند، در مصاف با پديده رقابت‌هاي امسال يعني ايثار قم باز هم به برتري رسيدند و اين بار 60 بر 40 نتيجه بازي را از آن خود كردند.
كسب اين نتيجه در ديدار نهايي پيكارهاي ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين كشور سبب شد تا قزل‌كيش تهران بر سكوي قهرماني بايستد و تيم بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين ايثار قم مزد زحمات خود در راه صعود به ليگ برتر را با كسب عنوان نايب قهرماني به دست بياورد.
اين دو تيم پيش از اين نيز در ديدارهاي مرحله مقدماتي يا گروهي رقابت‌هاي اين فصل ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين كشور برابر يكديگر به ميدان رفته بودند كه در هر سه مسابقه تيم ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين كشور قزل‌كيش تهران به برتري رسيده بود.
با اين حال دو تيم ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين كشور قزل‌كيش تهران و ايثار قم با كسب عناوين قهرماني و نايب قهرماني ليگ امسال موفق به كسب جواز صعود به مسابقات ليگ برتر ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين كشور در سال 1390 شدند.
اما در ديدار رده‌بندي رقابت‌هاي امسال تيم‌هاي ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين كشور هيئت خوزستان و هيئت فارس پيش از برگزاري بازي نهايي به مصاف يكديگر رفتند كه اين ديدار با برتري 44 بر 33 به سود تيم هيئت خوزستان و مقام سومي اين تيم به پايان رسيد.
در حال حاضر رئيس انجمن ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر فدراسيون ورزش‌هاي جانبازان و معلولين كشور سيدعباس آقاكوچكي سرمربي تيم بسكتبال راه‌و‌ترابري قم در مسابقات ليگ برتر بسكتبال باشگاه‌هاي كشور است كه ميزباني هشت تيم حاضر در اين مسابقات كه در نهايت مشخص كننده تيم‌هاي صعود كننده به سوپر ليگ بسكتبال با ويلچر و همچنين سقوط كننده به ليگ دسته دوم بسكتبال با ويلچر باشگاه‌هاي كشور بودند را به تيم ايثار قم واگذار كرد.
اين مسابقات در حالي برگزار شد كه در جمع تيم‌هاي حاضر در مرحله نيمه‌نهايي ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين كشور، تيم‌هاي بسكتبال با ويلچر هيئت جانبازان و معلولين خوزستان، ايثار قم، هيئت جانبازان و معلولين فارس و قزل كيش تهران حضور داشتند.
همچنين با هدف تعيين دو تيم سقوط كننده از مسابقات ليگ دسته اول بسكتبال با ويلچر باشگاه‌هاي كشور به ليگ دسته دوم، تيم‌هاي بسكتبال با ويلچر جانبازان و معلولين ايثار اردبيل، هيئت يزد، هيئت هرمزگان و هيئت اصفهان مسابقه دادند كه در پايان تيم‌هاي بنياد شهيد و امور ايثارگران اصفهان و هيئت يزد با قرار گرفتن در رتبه‌هاي هفتم و هشتم به ليگ دسته دوم سقوط كردند.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها