عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايجاد اشتغال تنها با ارائه تسهيلات امكان‌پذير نيست

ايجاد اشتغال تنها با ارائه تسهيلات امكان‌پذير نيست
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:52 ب.ظ

فرهمند:
ايجاد اشتغال تنها با ارائه تسهيلات امكان‌پذير نيست

خبرگزاري فارس: نماينده مردم ابركوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهريز در مجلس گفت: براي ايجاد اشتغال براي مددجويان كميته امداد، تنها ارائه تسهيلات كافي نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از يزد، كاظم فرهمند صبح امروز در نشستي با رئيس كميته امداد شهرستان خاتم اظهار داشت: كار كميته امداد كار بسيار دشواري است و علت اين امر، قشر محروم و مستضعفي است كه با اين نهاد در ارتباط هستند.
وي با اشاره به فرمايشات امام خميني (ره) مبني بر اينكه «يكي از بزرگ‌ترين جهات معنوي، خدمت به خلق‌الله و خدمت به انسان‌هاي محروم است»، افزود: همين امر انسان را به جاودانگي مي‌رساند و در عالم ديگر از او دستگيري مي‌كند.
فرهمند همچنين با اشاره به فرمايش رهبري كه مسئله رسيدگي به مستضعفان و محرومان را از كارهاي اساسي در اسلام دانسته‌اند و تأكيد ايشان بر اين مسئله كه نبايد اين امر را كوچك و كم‌اهميت دانست، خاطرنشان كرد: كميته امداد يكي از نهادهاي با بركت جمهوري اسلامي است.
وي كار همكاران كميته امداد امام خميني(ره) را يك كار الهي و پسنديده دانست كه با هدف محروميت‌زدايي از جامعه به انجام مي‌رسد.
فرهمند افزود: نبايد كاري كنيم كه بر تعداد مددجويان زيرپوشش اضافه شود، بلكه بايد زمينه اشتغال آنان در جامعه فراهم شود كه اين امر مي‌بايست با برنامه‌ريزي دقيق صورت پذيرد.
وي خاطرنشان كرد: ايجاد اشتغال تنها با ارائه وام و تسهيلات ميسر نخواهد شد، بلكه علاوه بر پرداخت وام مورد نياز در ايجاد اشتغال، مقدمات ديگري نيز نياز به بررسي دارد.
فرهمند افزود: در ايجاد اشتغال مي‌بايست ظرفيت‌ها، بازار و هزينه‌هاي توليد همچنين درآمد حاصل از شغل نيز به عنوان اركان اصلي مورد بررسي قرار گيرد.
وي بيان داشت: تنها با در نظر گرفتن تمامي مولفه‌هاي اصلي در ايجاد اشتغال مي‌توان شاهد اشتغالي پايداري در جامعه بود.
فرهمند همچنين از زحمات تمام كاركنان كميته امداد در اين شهرستان محروم تقدير كرد.
نماينده مردم پنج شهرستان استان يزد امروز همچنين در سفر خود به شهرستان خاتم از بيمارستان آيت‌الله خاتمي نيز بازديد كرد.
گفتني است؛‌ اين بيمارستان در ابتداي سال جاري با كمبود پزشك متخصص روبه‌رو بود كه با تلاش‌ها و پيگيري‌هاي انجام شده و جلسه‌اي كه با حضور نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي به همراه وزير بهداشت و درمان و معاونان وزير تشكيل شد، اين مشكل تا حدي برطرف شد و در حال حاضر پنج پزشك متخصص در زمينه داخلي، اطفال، زنان، بيهوشي و جراح در اين بيمارستان مشغول خدمات‌رساني به مردم هستند.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها